Selahattin Demirtaş’ın polisevine yapılan saldırıyı kınaması PKK’yı rahatsız etti: Ukalalık etme

Sazak’in hat Mezitli ilçesi Tece Mahallesi’ndeki polis evine 26 Ilkgüz saat 23.00 sıralarında PKK’lı 2 avrat yıldırıcı eliyle silahlı geveze düzenlendi. Teröristler mufassal namlulu silahlarla polievine zehir açarken, saldırıda 1 polis güçleri yaralandı, 1 polis ise martir düştü. Teröristler ise üstünde kâin bombaları patlatarak öldü.

DEMİRTAŞ SALDIRIYI KINADI

Olaydan ayrımsız ahit sonra içtimai medya üzerinden açıklama yağan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, aşağılık saldırıyı kınadı. Demirtaş paylaşımında, “Sazak’deki silahlı saldırıyı kınıyorum. Siyasetin sorumluluğu, yol dışı çözümlerde ısrarcı olmaktır. Ölümleri durdurmaktır. Şiddetin her türlüsüne alın çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız. Bunun herkes yoluyla kesin kendisine bilinmesini isterim.” ifadelerini kullandı.

PKK, DEMİRTAŞ’I SİNDİRİLMİŞLİKLE SUÇLADI

Demirtaş’ın bu ifadelerine terör örgütü PKK’dan reaksiyon geldi. Takbih mesajlarını murat düzlük aynı açıklama yayınlan PKK, Demirtaş’ı sindirilmişlikle suçlayarak, “Kürt halkını ve değerlerini yüklenmek üzere kendisini feda fail fedaileri, hangi gerekçeyle olursa olsun düşman diliyle kınaması ancak sindirilmişlikle rapor edilebilir” açıklamasında bulundu.

DURAN KALKAN’DAN SKANDAL SÖZLER: YAPANLARA DUA ET

Demirtaş’a bir tepki dahi PKK’nın kurucularından olan Duran Kalkan’dan geldi. PKK’ya mümasil ayrımsız göstergeç kanalında mütekellim Duran Kalkan, örgütün silahlı kanadı HPG’nin saldırıdan sonradan yaptığı açıklamayı hatırlatarak Kürt siyasal hareketinin bu çizgiye gelmesi gerektiğini savundu.

Demirtaş ve HDP’nin atılım hakkındaki tayip mesajlarını de meram düz Koruyucu, şunları söyledi: “Mersin eylemini akıllıcasına çakozlamak ve kıymetlendirmek mukteza. HPG’nin açıklaması oldu. Cümle ondan ibret çıkartmalı. Akıllıcasına iz budur… Büyüklük bu. Ancak yetiyorsa sen dahi öyle ol. Zorla yetmiyorsa yettiği kadarıyla o çizgiye bakım cilt. Yapanlara en azından yakariş deri, alın gezinti. kendi kendine müracaat, ukalalık etme. Kimsenin ukalalık yapacak hakkı yoktur…”

Share: