Şehit Polis Sedat Gezer’in İsmi, Mezitli’de Spor Kompleksine Verildi

Mezitli Belediye Meclisi Olağan Ilk Teşrin Ayı toplantısında, kısa müddet geçmiş Tece Polisevi’hangi yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in isminin Akdeniz mahallesinde yapımı tamamlanan spor kompleksine verilmesine oybirliği ile değişmeyen verildi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda ayrıca şehit polis memuru Gezer’in çocuklarının tıpkı yıllık yetişek bedeli namına 20 bin lira tahsis edilmesi, Mezitli Belediyesi’nin Yavru Sıra Bakım Evleri’nden ücretsiz yararlanması kararları üstelik alındı. Toplantıda mecliste grubu kâin tamlık partilerin oybirliği ile alınan kararla, yıldırı saldırısını kınayan bire bir da bildiri okundu.

Her kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun terörün gelişigüzel türlüsüne cebin olduklarını tamlayan Başkan Tarhan, “Yapılan bu ofans birlik ve beraberliğimize yapılan ayrımsız saldırıdır. Yıldırı, Türkiye’nin evet de dünyanın neresinde olursa olsun akseptans edilecek aynı molekül değil. Ancak bu saldırının yanı başımızda olması tabiatıyla ki bizleri imdi etkilemiştir. Mezitli herhangi bir zaman yaşayış ve hazar şehridir. Siyasal düşüncesi ne olursa olsun burada insanlar sulh içerisinde yaşıyorlar. Huzurumuzu bozmaya yönelik bu saldırılara cebin tam halkımızla alay malay ahali ele cebin durmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Tüm parti grupları namına küçümseme düz Bedri Dursun bile“Terörü intizar etmek insanlığın gereğidir. Yer gelişmemiş sürede yapanların bulunarak cezalandırılması sunma balaban dileğimizdir.  Değişik saikler altında bu saldırıyı apayrı yönlere çekmeye çalışanlara cebin de tekmil halkımız cingöz olmalı ve müsaade vermemelidir” diyerek konuştu.

Mezitli Belediyesi’nin 2023 Mali Yılı Performans Programı, Alacak, Harç ve Ücret Tarifesi ve Bütçesi ile ilgilendiren teklifin da görüşüldüğü toplantıda Mezitli Belediyesi Otizm Köyü’ndeki ünitelerden  “Müslüm İpkıran Saz Atölyesi” adının “Yağmur İpkıran Enstrüman Atölyesi” adına değiştirilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi, Atatürk Mahallesi’hangi Mezitli Belediyesi’nce yaptırılacak kız mektepli yurdu ile ilişik Ahmet Şifan’ın 15.000.000 TL bağışı ve Behiye Şifan’ın adının verilmesi, tekrar yurt inşaatında kullanılmak amacıyla İlhan Korkmaz’ın 100.000,00 TL bağışının kabulüne, Mezitli Belediyesi ve Sazak Temsil Derneği teşrikimesai ile 22 Teşrinisani 2022 – 23 Nisan 2023 tarihleri ortada düzenlenecek Mezitli Belediyesi Evcil Tiyatrolar Buluşması’nda sergilenecek tiyatrolar amacıyla Mezitli Belediyesi Kültür Sarayı Salonunun ücretsiz tahsisi ve bilet desteği sağlanmasına dayalı kararlar bile makbuz.

Share: