Seçimlere az berenarı kaldığında kritik adım! AK Parti’de 5 memleket başkanı değiştirildi

11 ilde yıkım yaratan depremlerin peşi sıra umum gözler 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimlere çevrilmişti. Binlerce insanın yer sarsıntısı bölgesinden ayrılması ve şehirlerin göçük yığınına dönmesi seçimler için benzeri soru işareti doğurdu. Cumhur Reisi Erdoğan ise söylentilere akıbet noktayı koyarak güzeşte yaptığı açıklamada, “Şurası iyi bilin ki bu millet, inşallah vakti geliyor, 14 Mayıs’ta gereğini yapacaktır. Katiyen bu kabil sıska kibritçi atanlara de prim vermeyecektir.” ifadelerini kullandı.

5 İLDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Gelişmeler dikkatle takip edilirken AK Fırka’de ilkokul ilin mülk başkanı değiştirildi. SELIM Fırka Organizasyon Başkanlığı toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla; Erzurum, Gümüşhane, Giresun, Kocaeli ve Sazak illerinde il başkanlarının değiştirildiği öğrenildi.

İŞTE YENİ İL BAŞKANLARI

Buna bakarak Erzurum İl Başkanlığına İbrahim Küçükoğlu, Gümüşhane İl Başkanlığına Mehmet Sakıncasız Erdoğdu, Giresun İl Başkanlığına Mete Keleş Yılmayan, Kocaeli İl Başkanlığına Atmaca Talus ve Mersin Ağacı İl Başkanlığına Yoksulluk Aldemir atandı.

Share: