Sazak yerli: Tarsus’ta kadın, çocuk ve gençlik meclisi toplantıları yapıldı

Tarsus Belediyesi Avrat, Bala ve Deneyimsizlik Meclisi’nin Ekim kocaoğlan Toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste kadınlar, ayrıntılar ve çoluk çocuk sordu, talepleri ve istekleri denli alındı.

Yerel yönetimlerde sürdürülebilir ve yaşanabilir geleceğe yönelik murahhas ayrımsız beyin ile Tarsus Belediyesi Ekim Ayı Avrat, Yavru ve Toyluk Meclisi yapıldı. 3 oturumun değişik gerçekleştiği meclislerde, şehir yaşam dinamiğinin sunma balaban parçası olan kadınlar, füru ve gençlerin soruları yanıtlandı. Deneyimsizlik ve Bala Meclisi Dr. Erdinç Şahin Cahillik Merkezi’nde düzenlenirken, Eş Meclisi ise Karı Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirildi. Merkezlerin faaliyetleri da katılımcılara aktarıldı, ücretsiz kurslar tanıtıldı. Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehabetli Dinsever’in başkanlığında ve Komutan Yardımcısı Sıtkı Dev’in katılımıyla gerçekleştirilen meclisler ile demokratik katılım arttırılması amaçlandı.

Kent ve yaşam kalitesini geliştirme adına kurulan bu meclislerin, domestik yönetimlerle ilgili çalışmaları gerçekleştirilerek düşünüm alışverişinde bulunuldu. Eş dirim bilincinin geliştirilmesi, çocukların, gençlerin, kadınların sosyal yaşamdaki etkinliklerini yükseltmek ve yerel karar alma mekanizmalarında faal çalım almalarını nail olmak namına düğme hal önerileri sunuldu.

Tarsus Belediyesi Teşrinievvel kocaoğlan Bala Divan Toplantısı kilolu ayrımsız iştirak ile gerçekleştirildi. Geleceğin teminatı olan füru, Tarsus Belediyesine arzu, iştiyak, istifham ve önerilerini sundu. Kent yaşamında çocukların dirim kalitesini ve aktivitesini arttırmak üzere çözüm ve eksiklikleri giderecek öneriler sunuldu.

Yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılması ve gençlerin çalışkan kurum almalarını arttırmak için Dr. Erdinç Delimsirek Deneyimsizlik Merkezi’nde Tarsus Belediyesi Toyluk Meclisi gerçekleştirildi. Gençlere yönelik dirimsel faaliyetlerin arttırılması ve alelhusus kültürel anlamda kendilerini geliştirebilecek çalışmaların yapılması için düşünüm alışverişinde bulunuldu. Gençlerin tıpkısı bina altında toplanarak şehir yönetiminde hareketli alım çalım almalarını ve kendi sorunlarını belirtik rapor ederek değişik aktiviteler yapmalarını ulaşmak namına geçler eliyle projeler sunuldu. Dezavantajlı mahallelerde faal gençlerin içtimai hayatta daha enerjik olmalarına yönelik çözüm önerileri sağlandı. Başta ulaşımla ilişkin koyulmak amacıyla gençlerin kıraat alışkanlığının sağlanması amacıyla adımlar atıldı.

Tarsus Belediyesi Avrat Divan Toplantısı, Eş Hayat Bindi ve Tesanüt Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sağlıkta, eğitimde, kültürde ve sosyal seks kalıplarında sorunlarını, dileklerini ve çözümlerini ileten kadınlar, kentin daha bedel benzeri düzeyde vadi alması üzere fikirlerini öne sürdü. Eş yaşam merkezlerinin arttırılması için kadem atılacağını rapor eden Başbuğ Yardımcısı Ali Dinsever, “Dezavantajlı mahallelerde Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın hassasiyetleri üzerine henüz çok katılımın sağlanması üzere kadın yaşam merkezleri, ocak sağlığı merkezleri, kreş ve okuma salonlarını arttıracağız. Bu anlamda çalışmalarımız Tarsus Belediyesi kendisine devam ediyor” dedi. – MERSİN

Share: