Saylav Tutdere gazetecilerle bir araya geldi

TBMM Reislik Sedir Üyesi CHP Adıyaman Saylav Av. Abdurrahman Tutdere Kahta Gazeteciler ve Üdeba Cemiyeti üyeleriyle aynı araya geldi.

Cumhuriyet Altını El Partisi’nin Adıyaman ve ilçelerinde yapılan çalışmaları ile ilgilendiren gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Adıyaman Saylav Av. Abdurrahman Tutdere, Cumhuriyetin 100. yılında CHP ve değişik masa bileşenleri ile birlikte Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak üzere pahal benzeri say içerisinde olduklarını söyledi.

Milletvekili Tutdere, ” Adıyaman’bile kayran çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Yıpranmamış benzeri yıla girdik. 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100 yılı. Tığ Cumhuriyet Umum Partisi kendisine Türkiye’nin 100. yılında Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak yerine Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde kilolu bire bir himmet içerisindeyiz. Değişik masa bileşenleri ile gelişigüzel Türkiye’yi bu zorluklardan yetişmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Zira milletimiz, halkımız şu anda alelhusus kazançlı akse başta kalkışmak için çokça balaban tıpkısı kıygınlık yaşıyor. ve yaşadığımız soylu erki akse, faziletkâr şişkinlik halkı artık geçinemez hale getirdi. İnsanlar sokağa çıkamaz arkaç geldi. Bunun temel sebebi Türkiye’nin içre bulunduğu sistemdir. Hep yurttaşlarımızı bilcümle vatandaşlarımızı önümüzdeki evvel seçimde kasa geldiğinde bu sistemi tartışmaya, yaşadığımız bilcümle sıkıntıların ana kaynağı olan bu sistemi değiştirmeye çağırma ediyoruz. Ben Adıyaman saylav adına 2018’de, Adıyaman halkından yetkiyi aldığımız günden bu yana Adıyaman’ımızın, Kahta’mızın ve bütün ilçelerimizin sesi oluyoruz. ve bilcümle sorunlarını yakından strateji ediyoruz. Sahada koşuşturuyoruz. Parlamentoda yasama faaliyetleri çerçevesinde halkımızın, Adıyaman’ımızı hakkı, hukukunu müzaheret etmek yerine elimizden gelen değme tip gayreti gösteriyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmaların halkımızda nazik bir eşit ve sevgi oluşturduğunu şişman tıpkı memnuniyetle görüyoruz. Hakkımızdan aldığımız bu yetkiyi çıktı dahi parlamento de benzeri şekilde ilimizin yararına halkımızın menfaatine olacak şekilde kullanmaya bitmeme edeceğiz. Anca inanıyorum kim önümüzdeki mail bire bir süreçte aynı kasa üstelik halkın önüne ati ve milletimiz kendisini bu şekilde kıygın fail, verimsiz ve tembel bırakan bu iktidarı dahi sandıkta değiştirecektir. Tığ buna inanıyoruz. Bu değiş Türkiye’nin önüne anahtar. Basının bile önünü açacaktır.” Dedi.

Kahta Gazeteciler ve Üdeba Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri ise, CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere’ye ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden hava teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. – ADIYAMAN

Share: