Satışa çıkardığı aracına kapora ödeyen şahsa mezuniyet bilgilerini verince dünyası başına yıkıldı! Geri kabul etmek amacıyla 304 bin lira ödedi

Van’da aracını harcamak amacıyla adlı aynı internet sitesine ilana veren Ünal Demir, Erzurum’dan arayarak kendisini uzman çavuş kendisine tanıtan dolandırıcının oyununa düştü. 150 lira kapora ödeyen dolandırıcı, satıcı Çıpa’den aldığı bilgileri ve görselleri kullanarak aracı gine bir şehir üzerinden ilana verdi.

304 BİN TL VERDİ

Aracı Muş’taki başka benzeri vatandaşa satan ve uzlaştırıcı tasdik alması üzere Erciş ilçesine gönderen hilekâr paranın yerine gönderilmesi sonrası kayıplara karıştı. Aracını vurdumduymaz kabul etmek amacıyla bire bir tuzağa sakıt Muş’taki vatandaşa 304 bin lira ödemek zorunda kalan mağdur Çipo, dolandırıcı şahsın bulunmasını istiyor. Çipo, internet üstünde açar satın kabul etmek talip kişilerin elan tetik olmasını söyledi.

“BUNLARI ÖNCELERI ARAYARAK PLANI KURMUŞ”

Ünal Çıpa, aracını kıymak için internete car verdiği üzere 6-7 kişinin çabucak kendisiyle iletişime geçtiğini belirtti. Erzurum’dan arayan ve kendisini uzman çavuş yerine tanıtan şahısla pazarlığa girdiğini tabir fail Çipo, “Erzurum’birlikte oturduğunu belirten kişiyle 404 bin liraya anlaştık. Aracını alacam diye niteleyerek 150 lira güvenmelik ödedi. Ego üstelik ruhsat bilgilerini namına attım. Sonradan gene beni arayarak ‘babam ile yeğenimi yarın Erciş’e göndereceğim, 304 bin teklik param var ve 100 bin liralık birlikte cesaret çekeceğim, tabi bundan babamın haberi olmasın’ dedi. Oysa gelen şahıslar dahi Erzurum’dan değil Muş’tan geldiler. Erzurum’daki dolandırıcı Muş’taki şahsa, Muş’taki ise Erciş’teki ayrımsız galericiye söylemiş. Oysaki bunları başlangiçta arayarak bu planı kurmuş” dedi.

“TELEFONLARIMA KARŞILIK VERMEDİ”

Kendisinin anlaşmadan sonraları aracını ilandan çıkardığını dile getiren Çipo, “Ego uzlaştırıcı ilandan çıkarınca, akabinde kendisi aracımı ilana koymuş. Muş’tan biri aramış ve 367 bin liraya anlaşmışlar. Muş’taki kişiye aracı Erciş’ten doğrulama alacağını söylemiş. Görüngü en üst bana geldi. Muş’tan gelenler uzlaştırıcı kendilerine aldıklarını söyleseydiler uyanırdım. Amma Ayhan Atalay denilen kişinin IBAN’ına para atıldı. Ego birlikte Ayhan Atalay’ın kendisi olduğunu bilmiyordum. Namına 304 bin liralık gönderilen ayyar çıktı telefonlarına cevap vermedi” diye konuştu.

“BAŞKASININ CEBERUT YANMASIN”

Kendisine nazik ayrımsız tuzak kurulduğunu ve olayın şokunu atlatamadığını söyleyen Çıpa, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim canım yandı başkasının canı yanmasın. Bu olayın arkasında dursunlar ve bu kişileri ortaya çıkarsınlar. yüz yüze olmadıktan bilahare araçlarını kimseye satmasınlar. Bu çeşit şeylere inanmasınlar.”

Share: