SARIGÜL EYT KONUSUNDA PARLAMENTOYA, İKTİDARA TEŞEKKÜRNAME EDİYORUM

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, TBMM Genel Kurulu’nda akseptans edilen emeklilikte hoşnutluk takılanlar ile ilgili yasaya ilgilendiren “Geciken adalet az buçuk üzmüştür ama yerini üstelik bulmuştur. Ben EYT üstüne parlamentoya, iktidara teşekkürname ediyorum” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, çeşitli temaslarda yatmak için Ordu’ya geldi. Fırka binasında gündeme dayalı izah işleyen Sarıgül, TBMM Umumi Kurulu’nda kabul edilen EYT ile ilişkin yasayı değerlendirdi. Adaletin geç bile olsa yerini bulduğunu söyleyen Sarıgül, “Ego bu konuda çok savaşım verdim. 102 toplantı yaptım. EYT’lilerin balaban benzeri bölümü geri bahtiyar sona ulaştı. Geç küsurat tıpkı olaydır. O emekliler berbat oldular, çokça kıygın oldular. Devletimize işe girerken imza attılar. Dediler kim ‘Ben erkeğim, 25 senede emekli olacağım. Ego kadınım, 20 senede mütekait olacağım’. Bir yasa bundan sonra, ‘Hayır olamazsın’. Yasalar, unutmayın; çıktığı günden itibaren geçerlidir, yasalar geriye dönük namına çalışılamaz. 22 sene çokça beklettiler. Keşki DÜRÜST Öğür iktidarı, 22 sene iktidardaydı, geldiği devir hal bulsaydı. Geciken hak biraz üzmüştür ama yerini bile bulmuştur. O noktada biraz henüz eksikler kaldı ama şu anda tıpkı teşekkür dönemi. İnsanların, biliyorsunuz, Türkiye’birlikte teşekkür kültürü biraz azdır. Eleştiri kültürleri elan da yüksektir. Tığ Türkiye Değişim Partisi namına yapılan kalburüstü işlere teşekkürname eden, eksiklere bile çözüm önerisi sunan ayrımsız partiyiz. Ego EYT konusunda parlamentoya, iktidara teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

‘SİYASETİN STATLARA GİRMESİNİ AKLA YATKIN BULMUYORUM’

Bazı Süper Kütle takımlarının tribünlerinde atılmış politik sloganlara ilişkin bile Sarıgül, “Statlar önemlidir. Ego dahi karşınızda Galatasaraylı olarak bulunuyorum ama maça gittiğimiz devir o maçlarda, ‘Sen YANLIŞSIZ Fırka’li misin, Cumhuriyet Halk Öğür’li misin, Türkiye Değiş Öğür’li misin?’ demiyoruz. Gol olduğu devir hepimiz birbirimize sarılıyoruz. O nedenle siyasetin statlara girmesini akilane bulmuyorum. Tıpkı şekilde yasak mantığını da akillica bulmuyorum. Yasaklarla tıpkı yere varamayız. Bu yasaklar, gerilimi artırmaktan apayrı aynı işe hızlı. Sporseverlerin sağduyusuyla ayak topu aşkıyla kendiliğinden çözülecek bir meseleyi yasaklarla büyütmenin çokça fazla tıpkı anlamı bulunmayan. Ego beklerim kim bu haram kalksın, sporseverler elhak gereğini yapar” dedi.

‘ENKAZ ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMASINI AKILANE BULMAM’

Sarıgül, Kızılay ile AFAD’ın yıpratılmasını akla yatkin bulmadığını da söyleyerek, “Yöneticiler yanlış şeyler yapabilir ama Kızılay ve AFAD, devletimizin genişlik mehabetli kurumudur. Bu kurumların yıpratılmasını birlikte kesinlikle makul bulmayız. Sivil topluluk kuruluşları Ahbap var, Babala var, diğer kuruluşlar var. Canla başla çalışıyorlar. Zelzele esnasında o- bu ayrımı yapmadan, sivil topluluk kuruluşlarıyla devletimizin kuruluşlarını umum ele, baş başa, yan yana, çok çokça ikbal ederim. Kriz üzerinden siyasa yapılmasını makul bulmam. Önceki yaralarımızı saralım bilahare birlikte tedbirler neyse onu söyleyelim” diye konuştu.

Share: