Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren bedel artışlarında zir baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah ara ayından itibaren üstelik denk artışlarıyla alakalı yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak bedel artışlarında dahi istediğimiz kötü iniş seviyelerine ulaşacağımıza ilgiyle inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Parti’den bazen MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla YANLIŞSIZ Öğür Adana İl Başkanlığınca tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programında, vatandaşların Doğum Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini çok artımlı şekilde cemi Türkiye’de geçirdiklerini, Adana’bile de mecmu teşkilat üyeleriyle hamle atmadık saha bırakmadıklarını ifade fail Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilişkin raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a yakın ili tamamladıklarını ve çokça eli nimetli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Elan adayları da belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda sefer haritalarımızı haddinden fazla sakil tıpkısı düzentileme, mutfak çalışması yaparak umumi merkezde dahi oluşturuyoruz. Biliyorsunuz haddinden fazla andıran benzeri zamanda 28 Ekim’dahi partimizin 2023’e giden yolda ve intihabat doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla benzeri güruh hazırlığını de gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin ayrıksı ülkelerden ayrımlı olarak eksiksiz vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, ilkin minimal ücretten zahmetli maaşlarına büyüklüğünde, çalışanların sahn standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere rastgele kesime dokunan çalışmalarını çok hızlı biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan kâh sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız bile geçmiş grup toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti namına DÜRÜST Fırka marifetiyle hayata geçirilecektir. İttifak namına bile Cumhur İttifakı vasıtasıyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler yoluyla giderilecektir ve hesabına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomi modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye tutum modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen ayrımsız bakış açısıyla tekmil dünyaya kat sayı olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını tamlayan Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Şu anda 31 milyonu sabık benzeri istihdam rakamına nail durumdayız. 250 bilyon doları aşan bire bir ihracat seviyesine erişmiş durumdayız. Aldığımız envestisman miktarı 240 milyar doları aşmış durumda. İnşallah meyan ayından itibaren bile karşılık artışlarıyla müteallik yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak bedel artışlarında birlikte istediğimiz kötü iniş seviyelerine ulaşacağımıza içten inanıyoruz.”

Meclise testis yasa gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini haddinden fazla ongun şekilde anladıklarını, bunlarla ilgilendiren atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an Meclisimizde özellikle iktisat konuları başlamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle ait ve kullanılmamış çalışmaları içeren aynı testis yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize gönderme edilecek. Ayrıksı taraftan bütçe görüşmelerinin ardından çalışanlarımızın, emekçilerimizin detaylı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT ilkin almak amacıyla, kontratlı personellere takım konusu ilkin gelmek üzere, geçici işçilerimizin say koşullarını yeniden düzenleyeceğimiz icraat başta olmak için bunlarla ilişik üstelik adımlarımızı atıyoruz.”

“Dallı Güllü, iri Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’birlikte SELIM Fırka iktidarı döneminde içtimai mehabet ilkesinin tüm vatandaşların çok hararetli şekilde hissetmesini sağlayıcı adımlar attığını anlatım etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal yardım uygulamalarının zaman 49 başlıkla ve sülale odaklı namına cümle vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk özellikle 15 bilyon liralık bire bir paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Serencam hükûmet toplantısında birlikte yeniden 25 milyar teklik aynı munzam yapılarak 40 bilyon liraya vasıl, çocukların sayısıyla, kira ya birlikte aile sahipliği durumuyla bağlantılı kendisine yine değişen oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak aynı toplumsal müzaheret uygulamasını dahi inşallah bu dönemde çok güçlü şekilde uygulayacağız. Rastgele kesime dokunan çalışmalarımızı cıvıl cıvıl şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Biz buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın geçim ve bol bolamat içerisinde dirimlik seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, diri ve iri Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz.”

Adana’evet gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu sene 6. kez kombinasyon edilen Uluslararası Adana Haz Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana amacıyla gastronominin çokça bulunmaz olduğuna işaret fail Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok kısa ayrımsız müddet geçmiş gastronomi enstitüleri kuracaklarını anlatım etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki kesim enstitü İstanbul’üstelik, iki enstitü İzmir’bile olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Toplam 10 enstitü kurulacaktı. Zaman hazır gastronomi ile ilişkin banal ziyafet havasında geçecek tıpkısı festival başlangıcındayken ben şehrimize tıpkı sava de isnat etmek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana da eklendi. Şehrimizde üstelik gene ayrımsız gastronomi enstitüsü kurulacağını terennüm etmek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Eğitim Bilimi Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e üstelik samimi teşekkürname girmek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin CHP milletvekilleri ortada geri hizmet limanı üzerine kendilerinin tek istem etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun iktidar marifetiyle projelendirilen ve hayata geçirilen bire bir proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin Ağacı ve Adana arasında temas kavga, rakiplik oluşturacak akıllıca sıfır ifadelerden dert duyduklarını, bölgeye Çukurova namına baktıklarını vurguladı.

Sazak’birlikte yapılan yatırımın devam ettiğine, Adana’bile eskimemiş tıpkı yatırımın yapıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu an ÇED aşamaları tamam durumda. Iblağ ve Altyapı Bakanlığı birlikte benzeri açıklama yaptı. Envestisman, Altyapılar Genel Müdürlüğü marifetiyle ‘hem Mersin Ağacı’deki yatırımın devam edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve şişman tıpkısı envestisman’ olduğunu tabir ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çok arttıracağına içten inandığımızı ifade etmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik bire bir düz kendisine planlanıyor. Projemiz hem lojistik görevi görecek hem iblağ hatları arasında tam ayrımsız meydanlık nokta olduğu için çok bile nadir tıpkısı fonksiyon görecek. Bu anlamda bizim elden lojistik değil, abra, taşımalık yükü, bozulabilir besin kabil alanlarda dahi transport yapılabilecek çokça daha serbest tıpkı alanda bakım verecek, Adana’mız açısından çokça bulunmaz benzeri yatırım olacak.”

Share: