Şanlıurfalı mânialı çoluk çocuk, basket takımını sırtlıyor

Tekerlekli Sandalye Basket Süper Ligi ekiplerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan keşfettiği Şanlıurfalı oyuncularla başarısını artırarak sürdürürken, bu zaman ligi önceki 5 içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

Süper Lig’bile 4 sezonu geride bırakan Şanlıurfa temsilcisi, temas yıl hedefini yükselterek, güzeşte mevsim tarihinde ilk defa ligi 7. sırada tamamlayarak play-off oynamaya türe kazandı.

Takımın başkanı ve antrenörü Başkomutan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısaca 1 kamer evvel eskimemiş zaman hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Sezonun ilk maçında 1 Ekim’dahi karşılaşacakları İskenderun Engelliler Kulübünü yenip lige ferah ahzetmek istediklerini tabir eden Saika, şöyle konuştu:

“Dört zaman önce yükseldiğimiz Süper Lig’in evvel sezonunda amacımız konuk olmadığımızı göstermekti ve bu amacımıza ulaştık. Ahir sezonda çıtayı yükselterek play-off kundaklamak istedik ancak şansızlıklar zımnında bu hedefimize ulaşamadık. Üçüncü sezonumuzda ise pandemi dolayısıyla yığın tamamlanamadı. Geçtiğimiz sezonda ise tarihimizde ilk defa takımımızı play-off’da oyun etmeyi başardık. Oyuncularımızın play-off havasını yaşaması takımımızın isminin orada anılması bizi mutlu etti. Biz gelişigüzel sene hedefimizi, yükseltiyoruz. Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla imdi gençlere önem veriyoruz, gençlerimizi oynatıyoruz. Alttan mevrut gençler çıtamızı yükseltmemize sebep oluyor. Bu sene hedefimiz elan peş sıralarda saha almaktır. Geçen sezonu 7. sırada tamamladık, amacımız bu yıl evvel 5’e fethetmek olacak.”

13 nefis kafilenin 11’i altyapıdan

Takımdaki başarının altyapıdan gelen gençlerden kaynaklandığını dile getiren Saika, “Takımdaki 13 oyuncudan 11’i Şanlıurfalı gençlerden oluşuyor.” dedi.

Bazı oyuncularının milli takımın değişik gözyaşı gruplarında savaşım ettiğini rapor fail Yıldırım, şunları kaydetti:

“Amacımız takımdaki başarının yanında gençleri spora kazandırarak Türk sporuna katkıda olmak. Altyapıdan yetişen oyuncularımızdan bazıları Fenerbahçe, İzmir ve TSK kadar takımlara aktarma oldu. Şanlıurfa bu anlamda kat sayı gösterilen bir takım oldu. Güre oyuncumuz Mehmet Körpe Yılmaz, 23 Gözyaşı Şeş Milli takımına seçilerek Tayland’da düzenlenecek 23 Gözyaşı Şeş Dünya Tekerlekli Sandalye Basket Acun Kupası’nda mücadele edecek. Amacımız çıktı tendürüst aktör yetiştirerek milli takımlara kazandırmak.”

” Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı Şanlıurfa’ya getiriyorsak ne bahtiyar bize”

Takım kaptanı Mehmet Çetingöz ise altyapısından yetiştiği takımda 17 yıldır savaşım ettiğini söyledi.

Süper Lig’in mukavemetli olduğunu anlatan Çetingöz, “Takımın altyapısından yetişen oyuncuların takımı ayakta tutması, bizim için çok iyicene aynı şey. Geçen mevsim çok bereketli tıpkısı mevsim geçirip ligi 7. sırada bitirdik. Bu yıl sezona daha iyi hazırlanıp dal sıralara çıkmak istiyoruz. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı Şanlıurfa’ya getiriyorsak ne mutlu bize. Engelli ailelerimiz çocuklarını engelli sporlarına yönlendirsinler ve bizim gibi şehrini ve ülkesini kumar etsinler.” diye niteleyerek konuştu.

Oyunculardan Mürtefi Kabakülekler birlikte geçen sezon ilk defa play-off oynamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bakir sezona hazırlanıyoruz. Hedefimiz eğin sıralar ve play-off oynayarak domuzuna bir sezon kılmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: