Şanlıurfa’da gıda depolarına ameliyat düzenlendi

Şanlıurfa’bile el sağlığını korumak ve ruhsatsız ticari faaliyetleri yakalamak üzere zabıta ekipleri yoluyla planlı operasyonda, piyasaya baştan gönderilmek amacıyla müstahzar berbat ve sonuç kullanma tarihi geçmiş haddinden fazla miktarda besin maddesi ele geçirildi.

Eyyübiye Belediyesine mecbur zabıta ekiplerince Yenice Mahallesi’nde ruh gösteren aynı azık toptancısına ilgilendiren depoya operasyon düzenlendi. Ekiplerin depoda yaptığı incelemelerde, piyasadan akıbet kullanma tarihi önceki ürünlerin toplanıp, yıpranmamış etiket ve ambalajlarla esasen piyasaya gönderilmek için hazırlandığı, kâh ambalajların üzerindeki istihsal ve serencam istimal tarihi baskısının silinerek yeniden basıldığı belirleme edildi. Eyyübiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Besin Denetim Birimi ile Cumhuriyet Başsavcılığının da devreye girdiği denetimde, 1 titrem küflenmiş şeker, 30 bin nüsha çocuk şekeri, 7 bin paket hafif şeker, 600 kilo küflenmiş ayçekirdeği, 550 paket 5 kilogramlık takti, 240 paket 5 kilogramlık zeytin, 15 bin paket leblebi tozu ile ayrımlı besin maddelerinin yeniden ambalajlanması ve imitasyon üretimlerde kullanılmak amacıyla makara halinde etiketler ve ambalaj malzemeleri ele geçirildi.

Denetimde, el sağlığını zılgıt fail mecmu üç kamyon gıda maddesine imha yapılmak amacıyla halk konulurken, hisse senedi yeri mühürlenerek kapatıldı. Cumhuriyet Altını başsavcılığı bile sorumlular üzerine yasal prosedür başlattı. – ŞANLIURFAShare: