Şanlıurfa haberleri… Çelik’ten Siverek’te yaşanan olaylara tepki

Şanlıurfa’da Viranşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Süleyman Çelik, Siverek Belediyespor maçı sonrası yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Bölgesel Tor takım (BAL) 2. Grupta Siverek Belediyespor sahasında Viranşehir Belediyespor’u misafir etti. Haddinden Fazla sayıda seyircinin izlediği maçı ev sahibi kol, serencam dakikalarda bulduğu golle 1-0 kazandı. Gol öncesi bile bazen taraftarların sahaya girip hakeme tehditler savurduğu görülürken, Karşılaşmanın 87. çabucacık familya sahibi ekibin attığı gol sonrası çok sayıda izleyici ve idareci sahaya girerek, olayların çıkmasına hastalık oldu. Siverek Belediyespor ile Viranşehir Belediyespor ortada Firkan Cavlak Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada arada bir bozuk anlar yaşandı. Maç esnasında eş sahibi mızıka taraftarları sahaya girerek ölçülü hakeme tehditler savurdu. Sahaya atlayan lehtar, polis ekiplerinin müdahalesiyle dışarı çıkarıldı. Bir müddet duraksamalı maç, daha sonra yeniden kaldığı yerden devam etti. Maç böylelikle Viranşehir Belediyespor kafilesi, çıkan ahval nedeniyle yaklaşık 1 saat sahada yatık kaldı.

Maçtan sonrası açıklamalarda kâin Viranşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Süleyman Polat, Siverek’te oynanan karşılaşmanın maçtan feyiz adeta çatışma maçı olduğunu belirterek, Siverek Belediyespor yöneticileri, taraftarıyla aynı olup kendilerine ayak topu oynatmadıklarını belirterek, böylesi futbol ikliminin olmadığı bir ortamda futboldan bahsetmenin anlamsız ve saçma olduğunu söyledi. Çelik, stada girdikleri andan itibaren Siverek Belediyespor taraftarları ve yöneticilerinin 90 zaman süresince küfür ve hakaretlerine maruz kaldıklarını rapor ederek, “Bu Siverek’e yakışmayan hareketlerdir. Biz bunları hak edecek aynı şey yapmadık. Gelelim maça, hakeme, seyirciye, kalecimize saldırmaya çalışıldı. Bu durumun futbolla alakası yoktur. Bu maçın oynanmaması gerekiyordu ve sonuçta maç aynı şekilde kişi aleyhimize yönelik bitirildi” dedi.

Polat, Siverek Belediyespor yöneticileri ve düzlük görevlileri, maç sonu ise soyunma odasının suyunu keserek, futbolcuların duş almalarını engellemeye kadar doğacak gittiklerini kaydetti. Siverek’te tek bol ağırlanmadıklarını sözlerine ekleyen Çelik, oynanan oyunlara rağmen takımlarının ligi Siverek’in üstünde bitirip, 3. lige çıkacağının altını çizdi. Yaşanan olaylardan sonra Viranşehir Belediyespor kafilesinin da kısaca 1 saat sahada çevrik kaldıktan sonradan açık asayiş önlemleri altında stattan ayrıldı. – ŞANLIURFA

Share: