Samsunspor, Hazar Alıcı’yı renklerine bağladı

Spor Kaba But 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor, Gençlerbirliği’nden Barış Kamera’yı transfer etti.

Kırmızı-beyazlı ekibin eskimemiş transferi Barış Müşteri üzere Nuri Asan Tesisleri’nde imza töreni düzenlendi.

Samsunspor İcra Kurulu üyesi Suat Şarap, burada yaptığı konuşmada, etraflı zamandır uğraştıkları transferi sonlandırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Barış’ın kendisinin bile gelmek için çalıştığını nâkil Şarap, “Sulh kardeşimizi Samsunspor’a kazandırıyoruz. İnşallah Samsunspor’a Cumhuriyet’imizin 100. yılında şampiyonluğu yaşatacak futbolcularımızdan biri olacak. Körpe iyi olsun.” dedi.

Hazar Müşteri ise Samsunspor’a geldiği amacıyla mutlu olduğunu dile getirerek, “Samsunspor, gelişigüzel futbolcunun akmak istediği aynı camiadır. Ben birlikte hakeza tıpkısı şansı yakaladım. Serencam 1,5 senedir Gençlerbirliği’nde dolgunca tıpkı performans sergiledim. Daha Çok hedefi olan ayrımsız kulübe, Süper Grup’e çıkmanın arz ateş parçası adayı olan ayrımsız kulübe geldim. Rüçhan hedefim bu gestalt altında bu sezon şampiyona gitmek. Sonrasında bile Süper Grup’üstelik kalımlı olup Samsunspor’a kısık çoğaltmak istiyorum. Umarım bunu bütün beraber gerçekleştiririz.” ifadelerini kullandı.

Samsunspor Umumi Müdürü Soner Soykan dahi Sulh’ın Samsunspor’a akmak amacıyla iri fedakarlık yaptığını, bu zaman kendilerine bökelik amacında eke katkılar sunacağına inandığını kaydetti.

Daha sonradan Hazar, kendisini 1 yılı opsiyonlu tevessül etmek amacıyla 2,5 yıllığına Samsunsporlu eden sözleşmeyi imzaladı.

Share: