Samsun gündem haberleri | Tekkeköy büyüyor: 2 çıkmaz ve 1 kategori evleri Tekkeköy’e bağlanacak

Tekkeköy büyüyor: 2 sokak ve 1 kategori evleri Tekkeköy’e bağlanacak

102 haneli 2 sokak ve 1 zümre evleri plebisit ile Tekkeköy’e bağlanacak

SAMSUN – Çarşamba ilçesinde bulunan toplam 102 haneli 2 çıkmaz ve 1 set evleri referandum ile yönetsel açıdan Tekkeköy ilçesine bağlanacak. Komisyonda görüşülecek öneri, mecliste karara bağlanınca Tekkeköy, 102 hane henüz kazanacak.

Tekkeköy Şehremaneti Meclisi Ilk Teşrin Kocaoğlan Küşat Toplantısı, Sedir Başkanvekili Münevver Karmil başkanlığında belediye binasında kâin Sedir Toplantı Salonu’nda yapıldı. Mecliste görüşülen 7 maddenin hepsi daha kapsamlı tartışılmak için ait komisyonlara havale edildi. Başkanvekili Aydınlık Karmil, Çarşamba ilçesinden ayrılarak Tekkeköy ilçesine bağlanacak sokak ve saf evleri sakinlerini, ilçeye bağlandıktan sonraları aynalı geldin ziyaretinde bulunacaklarını söyledi.

“İlçemize gelmek, karışmak isteyen herkese kapımız vazıh”

Tekkeköy’e eksen olan birlik mahalle, çıkmaz ve kategori evleri sakinlerine kapılarının kemiksiz olduğunu tamlayan Aydınlık Karmil, “Taşdemir Mahallesi, Kababürük Mahallesi’ne tahril olan Çarşamba’ya kapalı olan apayrı aynı mahalledir. 22 haneden oluşan mahallenin tıpkısı kısmı yönetimsel açıdan ilçemiz sınırlarına dahil edildi. Muhtemelen cemi ilişkileri ve sıhriyet bağları Kababürük’e sınırlı. Bari her taraftan böyle talepler olsa. Ayrıca Çarşamba ilçesi Esençay Mahallesi Abdioğlu ve Paluçlar Sokağı’nın yönetimsel yönden Tekkeköy’e bağlanması ile ait teklif dahi var. Doğrusu coğrafi namına bile Tekkeköy sınırlarına çok mail. Neticede bu maddeyi birlikte görüşüp, karara bağlayacağız. Tekkeköy ilçemize karışmak, süzülmek talip herkese kapımız ve gönlümüz peyda. Kesinleştiği devir antrparantez doğru geldin ziyaretine üstelik gideceğiz” dedi.

Komisyonda görüşülecek maddeler, mecliste karara bağlanmasının arkası sıra bahis konusu sokak ve küme evleri Tekkeköy ilçesine bağlanacak. Elekçi Grup Evleri’nde yapılan halk oylamasında 20 müntehip, Abdioğlu ve Paluçlar Sokağı’ndaki plebisit sonucunda ise 60 müntehip Tekkeköy’e atmak için müspet görüş kullandı. Adı güzeşte sokak ve grup evlerinde Tekkeköy’e müptela olmak ile ilişkin referandumda huysuz düşünce kullanan seçmen olmadı.Share: