Şampiyon tenis akademisine kutlama

Erzurum Tenis Akademisi Kulübü kızlarda Şarki ve Güneydoğu Rum Bölgesi Alan Topu Bando Şampiyonasında kürsünün en üst basamağına artık. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF) tarafından Şırnak’ta 20 ilden 100 bando ve 400 sporcunun katılımıyla düzenlenen ‘Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya Tenis Bando Şampiyonası’ bitiş maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara manzara olan şampiyonada Erzurum’u, Alan Topu Akademisi, Cahillik Spor Kulübü, Eksiklik 25 Tenis ve Ski Kulübü, Alan Topu ve Kayak Kulübü, Tozoğlu Alan Topu Kulübü ve Atletiko Tenis Kulübü künde etti.

400 sportmen korta daha çok

Cahillik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Göt Kuruluş Başkanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Alan Topu Bando Şampiyonası’nın bitiş maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde kâin 2’si bağlı 4’ü açıkça tenis kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 erkek 37 karı takımı koyulmak amacıyla toplam 100 mızıka ve 400 sporcu katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün geçmiş basamağında

Yapılan final maçlarında kızlarda Kulüp Başkanlığını Hasan Çelik’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birinci yerine kürsünün en son basamağında düzlük aldı. Kızıl kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Duru Ayrıksı Karaca, Rabia Nur Kurt ve Feyza Yaren Albayrak vadi aldı.

Erzurum Alan Topu Akademisi erkeklerde ise çeyrek altın finalde elenerek madalya şansını kıl payı kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Alan Topu Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü bir numara, Van Atik Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Pakt Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünü görüşme etti. Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Farklı Kara, Rabia Ziya Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve kulüp yönetimiyle antrenörleri kutlama eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçilerin coşkusuna ortak oldu.

Cahillik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum adına şampiyonaya katılan ve murahhas kulüplerin idareci, antrenör ve sporcularına teşekkürname etti.

Öztürk, “Kulüp Başkanımız Hasan Polat nezdinde ilimize şampiyona kupasını getiren Erzurum Tenis Akademisi’ni tebrik kartı ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Ensiz Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Şube Müdürü Melik Kaya da, şampiyon tenisçileri kutlayarak bundan sonraki yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: