Safranbolu Belediyesi Müfit Çarşısı, İhtiyaç Sahiplerine Desteğini Sürdürüyor

Safranbolu Belediyesi aracılığıyla hayata geçirilen Yarayışlı Çarşısı, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor.

Mevcut hizmet binasında faaliyetlerine devam eden Yarayışlı Çarşısı, ehlivukuf personeli ile gerekseme sahiplerine desteğini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Elif Köse, Yararlı Çarşısı’nda akıbet dönemde yürütülen çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“40 aileye yakıt, 235 aileye aylık nakdi ödeme, 59 aileye günce yemek, züğürt yatağı ve tekerlekli sandalye, çocuklarımıza kırtasiye, kurban bayramında ise 170 kurban payını gerekseme sahibi ile buluşturduk.”

Faydalı Çarşısı’nın veren elle kayran elin birbirini görmediği, aracısız vatandaşa dokunan bire bir bina haline geldiğini belirten Başbuğ Köse, “Biz insana dokunmayı başardık. Vatandaşlarımızın bizlere gabi dönüşü, tıpkısı nevi yarayışlı işi fayrap etmek üzere sıraya girmeleri Safranbolu ruhunun aynı parçası. Kızıl hemşehrilerime bu nedenle binlerce kere teşekkürname ediyorum. Bu anlamda Ev ayından bu yana, Kuruma referans yapmış ve içtimai arkalama yönetmeliği kapsamında yardıma akıllıca bulunmuş kişilerin kuruma belli başlı aralıklarla randevu sistemi ile gelerek faça ihtiyacını karşılaması anlamında 620 ev 4 mahiye periyotla bizden üst almakta” diyerek konuştu.

Köse, şöyle devam etti:

“Kül bunların beraberinde bizim için çok çok majör olan çocuklarımız üzere başlattığımız 1-10 gözyaşı grubu çocuğu olan ailelerimiz üzere 15 dolaşma aralıkla 100 aileye 5 litre benzin ikram ediyoruz. Yurtsal görevini ifa edecek olan gençlerimize içerisinde mukteza olabilecek malzemelerden oluşan Asker Çantası bağış ediyoruz. Cenazesi olan vatandaşlarımızın evlerinin önüne taziye çadırı kurarak ikramlarda bulunuyor, dünyaya yıpranmamış mevrut bebeklerimiz üzere ise Şiddetli Geldin Bebek diyerek ailelerin mutluluğunu paylaşıyoruz. Kısaca Safranbolu’da her zaman olduğu kadar afiyet kazanıyor.”

Share: