Safranbolu Belediyesi Çocuk Meclisi’nden Yaşıt Çizgi

Safranbolu’da mütehammil çok farkındalık çalışmasına imza atan Safranbolu Belediyesi Yavru Meclisi üyeleri, bu el de ilçede asfalt, kaldırım ve sililik çalışmalarında memur uray personeline dondurma izaz etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse aracılığıyla ilçede dallı güllü çocukların özgür ve demokratik bir şekilde fikirlerini söylemeleri, yaşıtları amacıyla projeler üreterek hayata geçirebilmeleri amacı ile kurulan Safranbolu Belediyesi Yavru Meclisi faaliyetlerine bitmeme ediyor.

Sokaklarda zinde patili dostlar için hazırlanan kulübelerin boyanması, abuhava krizine mâni olmak için çevre atölyesi boşaltmak kabil takatli çokça farkındalık etkinliğine imza atan Çocuk Meclisi üyeleri, şimdi dahi asfalt,  kaldırım ve temizlik çalışmalarında memur şehremaneti personeline dondurma ikram etti.

Çocuk Meclisi’nin az çok canlı çalıştığını ve domuzuna projelere imza attığını kaydeden Şehremini Elif Köse,  “Çocuklarımız havaların ısıdam olmasından ekolojik ortam dışarıda etkin büyüklerinin aynı nebzede olsa serinlemelerine yardımcı olmak için dondurma ve akarsu ululamak istediklerini ilettiler. Bizler bile onlara destek verdik” dedi.

“GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ”

Çocukların böylesi hoşgörülü olmasından dünya geleceğe güvenle baktıklarını belirten Komutan Köse, “Ferasetli davranışlarından ortalık evlatlarımızın seçme birini gözlerinden öpüyor,  teşekkür ediyorum. Temas zaman yanlarında olmaya, projelerine ve etkinliklerine destek vermeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Share: