Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldızı üzere enteresan kıymetlendirme: Sabahleyin kalkamaz

Süper Lig’da Konyaspor’u yenerek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ÖLÇÜLÜ SAHADA ÇOKÇA ÇALIŞTI”

Bakir transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çok gani değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabah kalkamaz. Ölçülü sahada çokça çalıştı. Olağan değil. Icardi’nin akva tıpkı şekilde bu takıma dönmesi çokça balaban.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“ŞIŞMAN TAKIMLAR İÇİN BALABAN YARAR”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta daha keder oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı fakül oynadığı oyundan daha aşkın. Ama bu büyük takımlar amacıyla iri kazanim. Keskin oynarken kazanabilmek de nazik iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR TAKIM VARDI”

Avrupa’nın kızıl oyuncuları. Aynı tanesi PSG’den gelmiş. PSG çalmak zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Vasat geçirdiği önce yedi haftayı lider kapatması makro. Yarın öteki çağ bu oyuncular toparlandığı antlaşma bu puanlar çokça muhteşem olacak. Karşısında on paralık gol yemeyen benzeri mızıka vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziki anlamda bile çokça iyi olan aynı oyuncu. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Sakıncasız genç ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki reaksiyon gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Öğretmen bu takımın fizik gücünü artırmalı. Bunun anne sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ GAYRIMÜMKÜN”

Galatasaray taraftarı bu sene çokça ümitli. Karşısında ciddiye alınacak benzeri mızıka vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Amma mahvetmek herhangi bir ant iyidir. Futbolda hikmet ve taktik haddinden fazla eke. Hikmet yerine doğrultmak olabilir sıfır oyuncularda ısrar etmenize lazım namevcut. Yusuf Çipo, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Demir üzere olamaz.

“BUNU BİR ESPRİ YERINE KABUL EDELİM”

Galatasaray’dahi yerel alternatifi değişti. Bana diyorlar ki ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Genişlik sonunda beceri direktörlüğe soyunacağım. Bunu ayrımsız nükte adına akseptans edelim. Bakir zürriyet maharet yönetmenlik akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA HENÜZ BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor aktör değiştirdi. O pozisyonda vadi dizilimi değişti ve sağdan sâdır oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkısı zaman daha bekleseydi ayrımlı olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç birlikte olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca bire bir hayatiyet oldu. Konyaspor bile hastalık yaşadı. Konya’üstelik en makro oyuncusu sakat olduğu için birlikte güçlük yaşadı.

“BEN OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki tıpkısı kaleci bu golü çıkarabilir miydim diyerek düşünmüştür. Muslera’nın bu tuhaf topları çok çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından ufuk bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması zerrin karttır. Kalecinin kaptan olması dezavantajdır. Muslera fenomen artık kalesini tecezzi ettiği amacıyla soluk kurnaz gördü. Ben olsam Sergio Oliveira oyundan katiyen çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Tıpkı kaç kıta günah yaptığı için vazgeçmemek geçişsiz.”Share: