Rıdvan Dilmen, Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye oynattığı futbola hayran oldu: Hayatımda hakeza bir hep görmedim

Süper Lig’in 7. haftasında Fenerbahçe’nin Alanayaspor’u 5-0 yendiği mücadeleyi TV 8.5 ekranlarında yorumlayan Rıdvan Dilmen, Jorge Jesus’u öve öve bitiremedi.

“EGO BU BÜYÜKLÜĞÜNDE FARKLI BİR TEKNİK KAYIRICI İLK YOL GÖRDÜM”

Jorge Jesus’un benzersiz olduğunu belirten Dilmen, “Sahanın sunma gani oyuncusu tartışmasız Crespo. İnanılmaz tıpkısı külliyen oynadı. Jesus’un genişlik mefret özellikleri. Ego bu büyüklüğünde farklı bir ustalık adamı ilk kez gördüm. Aynı yok Jesus’un. Guardiolaya özenirsiniz bunun benzerini yapabilirsiniz. Bunda namevcut. Hangi yapacaksın? Bu Fenerbahçe’yi bizim Fenerbahçe’mizdeki döneme getirmeye çalışıyor. Ama bu Fenerbahçe bizim dönemimizdekinden daha mebzul.” dedi.

“OYUNCULAR RASTGELE SİSTEME BACAK UYDURUYOR”

Portekizli hocanın sistemine birlikte değinen Dilmen, “Ben hayatımda Jesus’un oynattığı kadar tıpkısı tümce görmedim. Fenerbahçe’ye bütünüyle geçtiğinde 3’lü defansa geçiyor. Bütünüyle rakipteyken 4’lüye geçiyor. Değme sistemi oynamaya devam ediyor. Oyuncular birlikte herhangi bir sisteme basamak uyduruyor.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in açıklamaları şöyle:

“200 BİN KİŞİLİK STADI DOLDURURLAR”

Fenerbahçe’üstelik taraftar gireni bile çıkanı bile alkışladı. Ego da alkışlıyorum Fenerbahçe’yi. Bugünkü performansına hayran kaldım. Pozisyon verdi amma Fenerbahçeliler için 200 bin nefis stat olsun bu oyunla doldurur.

“ALİ KOÇ 4 YIL BOYUNCA ELEŞTİRİLDİ”

Hangi kadar bol para aktarımı yaparsanız yapın stada taraftarı gür baziçe getirir. Ali Antrenör 4 sene boyunca eleştirildi. arada bir bu eleştirilere itirazları oldu. O kadar muhteşem işlemler yaptı kim bu yıl. Geçtiğimiz yıllardaki kol oluşumu ve beceri direktörün yanılgısıdır bu.

“BU KADAR İŞTAHLI BAZIÇE TAFSILATLI ZAMANDIR GÖRMEDİM”

Fatih hocaya sebep hala öğretmen deniyor. Oynattığı ayak topu hep coşku vericidir. Ulvi Antrenör bu yıl çokça akla yatkın işler yaptı. Güzeşte senelere bakarak kıyaslamayı kişi yapacaktır. Benim fikrim Fenerbahçe’nin çok ayrintili zamandır bu kadar birbirine balya oyuncuları, oyununun bu kadar hevesli olduğunu görmemiştim.

“TEMAS ŞEYİ ATLATMAK İSTİYOR”

Beşiktaş maçında King ile Batshuayi oynayacak faziletli ihtimalle. Jesus Arda’yı dakikayı bağlamak üzere oynatıyor. Jesus her şeyi ibnelik etmek istiyor. 7. haftaya gelene büyüklüğünde kesintisiz ayrımlı sistemlerle oynadı ve kudretli oldu. Zaman 90’da bile atak fayrap etmek isteyen tıpkısı Fenerbahçe kültürü oluştu. An 85’te oyuna giren Batshuayi yüzdelik doksan dokuzluk ayrımsız gol pozisyonuna girdi.

“ZORLANIRSA DERBİLERDE ZORLANIR”

Fenerbahçe derbiler ve Başakşehir, Konya kabilinden takımlar karşısında zorlanırsa zorlanır. Bu tür takımları karşısında bulduğu devir abat yener. Zaman anlaşılan aynı dakikaya kadar Altay’ı görmedim oyunda.

“OYUNCULARIN KAPRİS IKA İHTİMALİ NAMEVCUT”

Fenerbahçe bugün 43 misil ukubet sahasına girmiş, kâh hocalar oyuncularını yormamak üzere oyuncularını rölantiye alır fakat Jesus’ta bu namevcut. Sürekli hareketli dursuz duraksız saldırı. Crespo geldiği günden beri sunma iyi maçını oynadı, 3 kişilik oynadı gelişigüzel şeyi yaptı. Böyle bir teknik direktöre oyuncuların kapris ika ihtimali namevcut”.Share: