Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 emlak, özelleştirme boyut ve programına makbuz

Resmi Gazete’da yayımlanan habere bakarak; mülkiyeti Maliye Hazinesi adına mukayyet 14 ildeki 99 taşınmaz özelleştirme boyut ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi namına mukayyet Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sazak ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme boyut ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu gayrimenkul, mir, isticar, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine akıllıca sair türel tasarruflar, mülkiyetin başka ayni haklarının tesisi veya işletme haklarının verilmesi yöntemlerinden biri ya de birkaçının birlikte uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E KADAR TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme format ve programında mevcut Türkiye Şeker Fabrikaları SERPMEK Genel Müdürlüğü namına mukayyet Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ilgili ümran planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Canlılık Üretim ATLATMAK hesabına kayıtlı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ilgili bayındırlık planı değişikliğinin birlikte onaylanmasına değişmeyen verildi.

Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları SERPMEK Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilişkin hazırlanan mamure planı değişikliğine yönelik itiraz ise reddedildi.

Share: