Reisicumhur Erdoğan: “Şimdi Meclis’e zaman inşallah Bakanlar Kurulu toplantımız var, esas değişikliği teklifimizle asıl türe ve özgürlüğü anayasal…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Deminden Meclis’e bugün inşallah Hükûmet toplantımız var, anayasa değişikliği teklifimizle anne adalet ve özgürlüğü anayasal güvence altına alma teklifimizi getireceğiz”

-“Geçmişte şu ağırbaşlılık dahi vardı: Eee Güneydoğu ve Doğu’ya hocalarımız ne ile gidecek? Otobüsle mi gitsin, herkeste araba dahi bulunmayan. Demin 59 havalimanına çıktık. Hocalarımız uçağa binip Kars’a, Muş’a gidebiliyor. Burada bile sıklet kalmadı. Varsa ufkunuz bu işi başarırsınız, yoksa bulaşıcı kalırsınız”

-“İktisatçı hocalar ‘Türkiye altyapısını bitirdi, geleceği aydınlık’ tespitini yapmışlar. Tığ da dedik kim bu tespiti bizler dahi yaptığımız üzere şu anda başarılıyız”

-“Bu yıl sonu, önümüzdeki yılbaşı kadar Karadeniz’den saf gazı de çıkardığımız anda bunun tadına kanaat olanaksız”

-“Bizim eskiden öyle taharri gemimiz falan yoktu. Amma demincek 2 sismik araştırı gemisi, 5 tetebbu gemimiz var. Daha gani olacak. Henüz etkili kendisine bu yola bitmeme edeceğiz”

-“kılık kıyafet baskılarından ideolojik kavgalara kadar sağlam haddinden fazla dava vardı ülkemizde. Benim polisimi kızlarımızın ağzını bloke etmek ve okula sokmamak kadar uygulamalara bağımlı tuttular”

-“Benim kızlarım İmam Hatip’te okudu amma ego kızımı hangi eyvah ki İmam Hatip’ten ahzetmek yerinde kaldım, tıpkısı arkadaşımın müdür olduğu İmam Hatip’e farklı bir şehre yırtılmak yerinde kaldım”

-“Hocalarımızın ortada başörtülüler var, öğrencilerimiz ortada birlikte var. Temel özgürlük budur ümera… Diyorlar ki adalet ve özgürlük… Tekme tokat dışarı attınız. Öz genel başbuğ yardımcın ikna odalarında yavrularımızın başörtülerini çıkararak aldılar. Bunları gördük”

-“Harçları ki kaldırdı? Tığ kaldırdık. Bulunan yüksek tedrisat yurtları ihtiyaçlara yanıt veremiyor diye bağırıp durdular. 850 bin mektepli kapasiteli yurtlarımız var. İhtiyaçlara cevap verebilir haldeyiz, irade bulunmayan. Bu noktaya geldik. Biri ayrımsız yılda bu sorunu çözerim diyordu. Hayatınız yalan”

-“Zira kanuni düzenlemeye ihtiyaç bulunmayan kim. Kanuncu düzenlemeye gerekseme yokken artık ‘yasal aranjman yapalım’ dedi. Yasalı düzenlemeye gerekseme namevcut. Senin birlikte on paralık hukukçu bulunmayan mu? Bu amal aşıldı daha çok”

ANKARA – Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Ulus Kurultay ve Hars Merkezi’nde 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuştu.

Share: