Piknik faciasında ölmüş sayısı 3’e yükseldi

Şanlıurfa’bile piknik faciasında boğularak hayatını kaybeden cet ve kızının peşi sıra, durumu yavaş olan Mehmet Alp üstelik tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre fenomen, geçtiğimiz Pazartesi haset Bozova ilçesine merbut Çatak Mahallesi’nde meydana geldi. Atatürk Barajı Gölü kenarında piknik yaptıkları sırada, ısıdam hava cihetiyle bunalan Mehmet (13) ile Esra Karaman (15) kardeşler, genişlemek için suya girdi. Ayrımsız müddet sonradan suda çırpınmaya başlayan çocuklarını gören Başkumandan Karaman bile (40) suya atladı. Çevredekilerin yardımıyla baba ve 2 çocuğu, sudan çıkarıldı. Bölgeye mevrut keyif ekiplerinin önce müdahalesinin arkası sıra 3 emanet, Bozova Ihtişam Hastanesine kaldırıldı. Ivedili serviste tedaviye alınan Başkumandan Karaman ile kızı Esra Karaman, cemi müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Boğulma tehlikesi nâkil Mehmet Karaman ise tedavisinin peşi sıra Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Terbiye ve Araştırı Hastanesine atıf edildi.

Üç dönme bilahare hayat savaşını kaybetti

Sudan çıkarıldıktan sonra durumu kilolu olan Mehmet Karaman, evvel Bozova Devlet Hastanesine peşi sıra dahi Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Yetişek ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi alınan Karaman, üç gün bilahare doktorların umum müdahalelerine karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan naaş, ölü açımı işlemlerinin arkası sıra defnedilmek amacıyla yakınlarına konfirmasyon edildi.

Olayla ilgilendiren sormaca sürüyor. – ŞANLIURFAShare: