Pazaryeri’nde kadınlara müteveccih iki konferans düzenlendi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Ilçe ve Şehremaneti hareket birliğinde kadınlara müteveccih “Yer İyi Uyuşturucu Polisi Esas” ve “Çocuklarda Kişisel Gelişimde Ailenin Etkisi” konularında iki konferans düzenlendi.

Pazaryeri Belediye Kültür Sarayı Salonu’ndaki önceki konferansta, Bilecik Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerince metal ve dokuncalı maddelerin kullanımının önüne geçilmesi, bu mücadelede ana duyarlılığının önemi anlatıldı.

Konferansta, annelere uyuşturucuyla savaş üzerine bilgiler verilerek, cep telefonlarına Mızrap ile Mücadele Duraksız Uygulaması’nı (UYUMA) indirmeleri tavsiye mektubu edildi.

İkinci konuşma ise doktor terapist Hatice Kösecik eliyle verildi. Kösecik, ebeveyn ve çocuk iletişimi, çocuklarda etiket çatışması, kişisel gelişimde ailenin etkisi, ailede mahremiyet ve iletişim konularında kadınları bilgilendirdi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, konferansın haddinden fazla yararlı olduğunu ifade ederek, desteklerinden çevre Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, İl Güvenlik Müdürü Ayhan Bodur, Bilecik Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğüne ve doktor sağaltıcı Hatice Kösecik’e, katılımlarından belde ilçe kadınlarına teşekkürname etti.

Share: