Özçelik-İş Sendikası ile Rolmak Döküm arasında şişko iş sözleşmesi imzalandı

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi ile Rolmak Döküm beyninde şişko iş sözleşmesi imzalandı.

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesinden yapılan açıklamada, sözleşmenin Özçelik-İş Sendikası Karabük Büro Başkanı Kenan Yılmaz ile Rolmak Döküm Genel Müdürü Kavga Gedikoğlu arasında imzaladığı bildirildi.

Açıklamada, “Günlerdir süren görüşmelerinin peşi sıra bugün bağıtlanan şişko iş sözleşmesinde çalışanların yıllık kazançlarının aylık ortalaması baz alındığında yüzdelik 65 oranında zam sağlandı. Yakacak yardımı, söz ikramiyesi, okul yardımı ve seçme 3 ayda aynı ikramiye hakkı birlikte sonunda müktesep oldu.” ifadesine düz verildi.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Yılmaz, mezun oldukları iş yerlerindeki şişko hizmet akdi görüşmelerinde ve ayrıksı çalışmalarda Karabük şubesine destek veren Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ile umumi minval umumi heyet üyelerine teşekkürname etti.

Gedikoğlu’na şişman iş sözleşmesi görüşmelerindeki uzlaşmacı tutumlarından ufuk teşekkürname eden Yılmayan, şunları kaydetti:

“Bire Bir sene önceki göreve geldiğimizde sendikamızın Karabük ve bölgesinde tahminî 3 bin 800 üyesi vardı. Şube yönetimimizle gösterişli aynı örgütlenme çalışması başlattık ve güdük bir süre süresince şubemizin unsur sayısını 6 binlere çıkarmayı başardık. Karabük ve bölgede kâin uyuşturucu gelişim kolundaki işçi kardeşlerimizin gelir düzeylerini çoğaltmak, bol bolamat paylarına yardım düzenlemek bizlere sakıt tıpkısı görev olduğunun bilinciyle görevimizi en gür şekilde yapmaya devam edeceğiz.”

Share: