Ordulu öğretmen, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen hekim amacıyla Van’a geldi

Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen hekim üzere Van’a geldi

Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu sarıklı, Lokman Hekim Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

VAN – Ordu’da glumos tümörüne yakalanan Görüntü Mader Rençper isimli sarıklı, on paralık tanımadığı halde rüyasında gördüğü hekim amacıyla geldiği Van’da yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ordu’dahi ruhlu Imge Ana Dikici isimli coğrafya öğretmeni, yıllar ilk glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul özellikle görünmek amacıyla gittiği sayısız hastanede umduğunu bulamayan Fellah, arayışını sürdürdü. Rüyasında gördüğü Lokman Hekim Van Hastanesi Önsezi ve Yaradılış Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının başarılı geçeceğini söylemesi konusunda Van’a mevrut Dikici, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişkin açıklamada mevcut Lokman Doktor Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Imge Mader Çiftçi’nin elan evvel birçok hastaneye gittiğini tabir ederek, “Herkes komplikasyonlardan bahsedince insan çekiniyor. Ayrıca ameliyata aldığımızda okkalı bakımda önce uyandırdığımız ahit ‘Ben yaşıyor muyum?’ dedi. O kadar müteessir ki, çıktı işler rüyalarına girmiş. Beni önceki gördüğünde ‘Ben sizi rüyamda görmüştüm’ dedi. Baskı ayrımsız ameliyattı. Çünkü ur derine giden bire bir tümör. Başarıyla çıkardık. İnşallah bundan sonra elan de bereketli olacak” dedi.

Hayati riski olan, damla olma riski olan ayrımsız operasyon olduğuna aksan işleyen Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 felç olabilirsin, masada kalma şansın var’ denilen benzeri işler. Ego bu ameliyattan çok daha print ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a karışmak hastalarımıza baskı geliyor. Antrparantez ‘bu büyüklüğünde kudretli bir doktor olsa Van’da ne işi var’ diyenler üstelik var. Ama tığ tercihimizi Van’dan yana kullandık. Benzeri cerrahın kesif vadi değiştirmesi doğru değil. Burada anlaşılan ayrımsız standart oluşturduk. Bu vakit kaybetmeden hekimle alakalı benzeri fenomen değil. Ciddi bakımı, servisi, anestezisi bütünü benzeri grup. Bambaşka benzeri yerde bu ekibi düşünmek mahsus biraz alıyor. Biz muhtemelen bir sürede bu ekibi oluşturduk. Hastaların ayrımsız kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar ama Van’a gelenler birlikte, Van’ı böyle beklemediklerini söylüyorlar. Ben kişi memleketimde bu büyüklüğünde şen hissetmiyorum. Doğunun insanı çok çok gür. Çokça kadirbilir ve misafirperver. Bütün ev gibi yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ama giderken bütünü üzülerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Şu ana büyüklüğünde 250’ye andıran glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların iri bir kısmı; ameliyat yapılamaz, masada kalır, katre olur denilen hastalar. Bunların herhangi bir biri çokça edisyon ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız çok çokça dolgunca. Dünyada bu büyüklüğünde muvaffakiyetli sonuçlar yok. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Sair hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan bilahare bize geliyorlar” diye konuştu.

Birkaç sene önce hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul özellikle gelmek amacıyla bir nice yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Hülya Mader Rençper isimli hasta ise “Haddinden Fazla araştırı yaptım. Çokça riskli tıpkısı hastalık olduğunu biliyordum. Öğretmen olmam sebebiyle ses tellerim önemliydi, şah damarlarım önemliydi, hayatta kalmam önemliydi. Ego Ankara ve İstanbul’birlikte çok fazla doktora gittim. Birçok adlı doktorla görüştüm. Halil Hocayı tesadüfen buldum. O tün rüyamda Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın haddinden fazla muvaffakiyetli geçtiğini söyledi. Hiçbir komplikasyon olmadığını, tek damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çok büyük tıpkısı enerji verdi. Ben bunun konusunda hep doktorları tıpkısı tarafa ittim ve Van’a kadar geldim. Antrparantez İstanbul’da bana ‘Van’bile ne işin var. İstanbul’üstelik doktor mu namevcut’ dediler. Amma ben inandığım şeyi yarmak istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Küçük haddinden fazla mutluyum. Halil Sarıklı, sökel-doktor ilişkisi açısından çokça mütevazi ve çok yunak benzeri herif. Ego benzeri pestil kendisine bundan çokça etkilendim. Haddinden Fazla bayındır ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği haddinden fazla bol. Çok mutlu kaldım. Kendimi mebzul hissediyorum ve Van’dan mutlu ayrılıyorum. İyi ki Van’a gelmişim. Ego siktirici çokça bahtiyar oldum ve bahtiyar ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)Share: