Okan Buruk: “Önümüzdeki yürek maçıyla birlikte, bıraktığımız yerdeki Galatasaray’ın yine sahada olmasını sağlamaya çalışıyoruz”

Antalya’üstelik gerçekleştirdikleri dinlenme kampı çalışmalarını değerlendiren Galatasaray Beceri Direktörü Okan Ekşimsi, gür ayrımsız hazırlık süreci geçirdiklerini kaydetti.

Turkuvaz Iletişim Araçları Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Yüzyılında Gençlik ve Spor Zirvesi’hangi konferansçı yerine katılan Okan Ekşimsi, program bitişinde matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türk sporunu konuştuklarını tamlayan Ekşimsi, “Spor haddinden fazla heybetli, ona ulaşabilmek çok kocaman. Alelhusus okullarda yerleşmesi çokça heybetli. Türk insanı hangi büyüklüğünde spora yönlenirse, bu başarı adına bize o büyüklüğünde et kafalı dönecek. O yüzden elimizden geleni yapacağız. Hem birey yerine hem üstelik ululuk bu anlamda yatırımlarını elan gani yapacak. İnşallah Türkiye daha ferah aynı spor ülkesi haline gelecek.” dedi.

Antalya’daki kampın sonuç günü olduğu hatırlatılarak, takımın durumu sorulan Ekşimsi, şunları söyledi:

“Hele sakatlıktan çıkanlar başladı. Milli takımlardan dönenlerle gelişigüzel ortamımız daha bile fazlalık kuzuluk geliyor, artık mutlu oluyoruz. Çünkü hazırlık maçı süreci istediğimiz anlamda, oynayanlar amacıyla çok ongun iş oldu ve haddinden fazla dahi ferah maçlar aldık. Sonuca bakmadan, oyuna odaklanarak, gücümüzü görerek oyuncuların performansını artırmaya yönelik bir dinlenme kampı organizasyonu yapmıştık. Serencam kendisine Lazio kadar iyi tıpkısı takıma cebin oynadık. Oyun adına elan üstün tıpkısı Galatasaray vardı. Eksiklerimize bakmadan, elimizdeki oyuncuları, bire bir haddinden fazla dinç oyuncuyu kullandık. Bizim üzere akademinin yetiştirdiği oyuncuları o takımlara alın oynatabilmek bile çokça değerliydi. Toparlanıyoruz. Egzersiz tempomuz elan da arttı. Önümüzde yürek maçıyla birlikte, bıraktığımız yerdeki Galatasaray’ın yeniden sahada olmasını sağlamaya çalışıyoruz.”

“Hiçbir zaman zinde oyuncuları dışarıda bırakmadık”

Altyapıdan oyuncuların Antalya’üstelik baht bulmasının beğeniyle karşılandığı belirtilerek, bu isimleri kütle ve kupa maçlarında oynatıp oynatmayacağı sorulan zerrin-kırmızılı teknikçi, “Elbette kim bu oyuncuların kâffesi bizim içinönemli. A takımdakiler neyse onlar de tıpkı. Yarışacaklar, formayı almaya çalışacaklar. Açık kadromuz var. Güre oyuncularla gelişigüzel kestirmece 33-34 kişilik kadroyla çalışıyoruz. Hiçbir antlaşma taze oyuncuları dışarıda bırakmadık. Vakti geldiğinde onlara da baht vermeyi düşünüyoruz. Tedbir maçlarında oynayanlar oldu. İnşallah tomar maçlarına birlikte taşırız. Geniş ekip içerisinde hepsi bire bir şansa cemaat haddizatında. Yani yaşa bakmadan sunu gür kimesne o formayı matlup.” yanıtını verdi.

Okan Buruk, ayrımsız soru üzerine, tedarik dönemini çabucak kaleci ya dahi bambaşka biri üzerinden değerlendirmenin çokça saçma olduğunu vurgulayarak, “Bu benzeri tedbir süreci. ‘O anca oynadı, bu böyle oynadı…’ Dokunaklı olan stoper birlikte oluyor, formsuz olan santrafor birlikte oluyor. Korkulu bire bir yır. Hiç süre almayan oyuncular, kaleciler var. Kalecilerin adaptasyonları arada bir elan geç oluyor. Maç haddinden fazla ayrımlı tıpkısı şey. Kalecilerimizin performansından memnunuz. Okan’a (Kocuk) dahi, Jankat’a (Yılmaz) üstelik çok güveniyoruz. İki modül henüz dinç kalecimiz var; Atakan ve Enes. Kaleciyle ait ayrımsız sorunumuz yok. Hepsine çokça güveniyorum ve o anlamda bir sav yaşamıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: