Odun hamile 20 vagon deprem bölgesine gezmek için yola daha çok

Odun aylı 20 vagon zelzele bölgesine müracaat etmek için yola çıktı

Vali Gürel:

“Şu esas büyüklüğünde 4 bin 394 ster odun gönderildi”

KARABÜK – Kahramanmaraş merkezli iki şişman depremin ardından depremzedelerin yakacak ihtiyacını bloke etmek üzere toplanan odunlar, Karabük’ten trenle bölgeye gönderilmeye başlandı.

Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde kalıp ve ilçelerden toplanan bin 467 ster odun, site merkezindeki tren istasyonuna getirilerek depolandı. İş makineleri yoluyla doldurulan vagonlardan 20’si demir yoluyla deprem bölgesine ulaştırılmak için yola çıktı.

Vali Fuat Gürel, gazetecilere yaptığı açıklamada Karabüklüler olarak şu esas kadar zelzele bölgesine 286 tır ayni müzaheret gönderdiklerini belirterek, “Şu anne kadar binlerce ster odun göndermiştik. Odunlar hazırlanırken Orman Bölge Müdürlüğü ve işletmelerimizdeki stoklar kullanıldı, sahadan dahi toplandı. Ara Sıra ilçelerimizde vatandaşlarımız hem odun hem kömür yardımı yaptı. 45 vagonda bin 467 ster yakıt odun mevcut. Bugün 20 vagonunu gönderiyoruz. Ferda da 25 vagonunu göndereceğiz. Benzeri zamanda Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine birlikte 203 metreküp tutukevi gönderiyoruz. Şu anne kadar bütün 4 bin 394 ster yakacak odun zelzele bölgemize depremzede kardeşlerimizin kullanımı için gönderildi” dedi.

Share: