Obez kedi “göden botoksu” ile zayıfladı

Aydın’da 8 kilo 480 gram ağırlığındaki kedi, insanlara makbul “mide botoksu” yöntemiyle, 4 ayda 1 kilogram 640 gram verdi.

Efeler ilçesinde bire bir firmanın depo sorumlusu olarak müteharrik 39 yaşındaki Serhat Pekaydın, 2 sene önce sokaktan sahiplenip “Oscar” adını verdiği kediyi, kilogram sorunu dolayısıyla baytar doktor Burak Antakyalıoğlu’nun ???????kliniğine götürdü.

Uygulanan diyet yöntemleri pisik Oscar’da sonuç vermedi.

Sahibinin onayıyla 4 ay önceki, 8 kilo 480 kilo olan kediye, duyum yitimi altında endoskopi yöntemiyle “göden botoksu” işlemi uygulandı.

Yarım saat süren operasyonun arkası sıra pisik Oscar uygulanan diyetle alay malay 4 ayda 1 kilogram 640 gram zayıfladı.

Antakyalıoğlu, AA muhabirine, Oscar tipi kedilerin alışılagelen ağırlığının 4-5 kilogram civarında olduğunu belirtti.

Kedilerde dahi fazla kiloların ölüme hastalık olabildiğini anlatan Antakyalıoğlu, Oscar’ı yok etmek için nöbet kısıntı, kefaret maması gibi yöntemlerin son vermediğini dile getirerek şöyle dedi:

“Oscar, buzdolabını açıp, içindeki yiyecekleri çalıyor, komşusunun kapısına gidip, orada aşındırmak yemeye çalışıyor. Böyle tıpkısı pisik. Zayıflatmak amacıyla elimizden mevrut temas şeyi yaptık. Bu evreden sonra hangi yapabiliriz diyerek düşündüm. Serencam yıllarda insanlarda çok pop olan göden botoksu olayı var. Işkembe botoksunu bozukluk tığ yapmayalım diye araştırdım. Elan önceki (kedilere) uygulayıcı kimesne idmansız. Akıllıca düze amacıyla etraflı çalışmalar yaptım. Dozaj ayarlamasını yaptıktan sonradan Oscar’da denedik. Gayet sunturlu sonuçlar almaya başladık.”

Serhat Pekaydın, işkembe botoksunun liyakatli serencam verdiğini belirterek Antakyalıoğlu’na teşekkürname etti.

Share: