Nevşehir veri | Gülşehir Belediyesinin Hikmet Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hastalara imge oluyor

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde şehremaneti bünyesinde bakım verilen Fizik Otama ve Rehabilitasyon Merkezi’nde geçerli otama ile vatandaşlar felah buluyor.

İnme, beyin hasarı, murdarilik felci, serebral palsi, multipl skleroz ve parkinson hastalarının tedavisinde sükse sağlanan merkezde, birçok rahatsız, vazifeli fizyoterapistler öncülüğünde alışılmış fizik otama ve rehabilitasyon programları ile hayata baştan tutunuyor.

Merkezin müdürü Hazar Reçber, AA muhabirine, yaklaşık benzeri yıldır 7 şahsiyet ehlivukuf ekiple kaza halkına hizmet sunduklarını belirterek, “Sabık sene açılmamıza rağmen tahminî 40 hastamız var. Parasız sayımız gün geçtikçe artıyor. Gelen hastaların memnuniyeti ve tedavideki müspet yönde ilerlemeler bizleri mutlu ediyor. Devletin yönetmeliğinde yaptığımız icraat çerçevesinde hastalarımız geliyor, tedavi görüyor ve servis elemanlarımız eşliğinde evlerine gönderiliyor.” dedi.

Fizyoterapist Pembe Gülşen ise hastaların hayatına fehva katmayı amaçladıklarını, kurumda çalışmaktan bahtiyarlık duyduğunu tabir etti.

Fizyoterapist Muhammed Azamet Eryılmaz da merkezde 6 mahiye ve bire bir yıllık otama süreci uyguladıklarını anlattı.

Share: