Nazır Yanık’tan Düzce depremi açıklaması: “Psikososyal destek noktasında arkadaşlarımız sahadalar”

Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kükremek Üzüntülü, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana mevrut 5,9 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilişik yaptığı açıklamada, “Havai el altında fert kaybı yok şükürler olsun. Yaralılarımızın ve hasar gören konutlarla müteallik vekâlet adına bizde geçmiş dakikadan itibaren psikososyal noktasında bindi amacıyla arkadaşlarımız sahadalar” dedi.

Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Bahir Kederli, Kırıkkale Türe Sarayı’ndan ayrılırken Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki sarsıntı için gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Acılı, “Bugün şeb saatlerinde Düzce Gölyaka merkezde 5.9 şiddetinde ayrımsız sarsıntı meydana geldi. Zayi hazırda duygusal kaybı namevcut şükürler olsun. Yaralılarımızın ve hasar gören konutlarla dayalı nezaret adına bizde evvel dakikadan itibaren psikososyal noktasında bindi için arkadaşlarımız sahadalar” dedi.

10 dil, 20 personel ve 11 ekipten oluşan personelin görevlendirildiğini rapor eden Icra Vekili Üzüntülü, “Hizmet verdiğimiz toplanma alanı ve KYK yurdunda Gölyaka ve Akçakoca özelinde özellikle arkadaşlarımız derakap depremin akabinde çalışmalarına başladı. Vatandaşımızın ihtiyacı olan değme çeşit sosyal desteği nezaret yerine özge ilgili alım ve kuruluşlarla koordineli halde sürdüreceğiz. Süreci izleme ediyoruz. Birey kaybının olmaması bizim açımızdan çokça makro tıpkısı avunç. Esasen Düzce’ye ve milletimize geçmiş olsun” diyerek konuştu. – KIRIKKALE

Share: