Nazır Kirişci, depremzedelerle akşam ezanı yemeğinde tıpkı araya geldi

Icra Vekili Kirişci, depremzedelerle akşam yemeğinde aynı araya geldi

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ankara’bile nezaret misafirhanelerinde konaklayan depremzedeler ile ayrımsız araya geldi. Vekil Kirişci, “Ihtişam ile millet ahali ele verdi, çokça şükür çıktı yaralarımız sarılmaya başlandı, 11 ilimizde zelzele konutlarımızı hezel verdiğimiz tarihlerde yapmış, vatandaşlarımızı bile oralarda barındırıyor olacağız” dedi.

Nazır Kirişci, Izzet Akarsu İşleri (DSİ) 5’inci Toprak Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde bakanlığın misafirhanelerinde nazil depremzede vatandaşlar ile akşam yemeğinde tıpkı araya geldi. Vekil Kirişci’ye, eşi Hanife Kirişci, Nazır Yardımcıları, genel müdürler dahi eşlik etti. Bakan Kirişci, depremzedelerle yegâne biricik kardeş kardeş ederek, çocuklara oyuncak verdi. Depremzedelere önceki olsun dileğinde kâin Kirişci, “Bu depremi asrın felaketi namına anlatım ettiğimizde ihtimal başlangıçta bunu abartmalı bulanlar vardır; ama daha çok dünya literatüründe da bu depremin bire bir asrın felaketi olduğu yönünde ortak aynı yorum var. Bu sarsıntı geçmişteki depremler ile karşılaştırma edilemeyecek büyüklüğünde şiddeti fiktif ile kapsamı, şekli itibari ile değişik aynı yer sarsıntısı. Ayrımsız yer sarsıntısı düşünün birbirine yandaki 11 ili, ayrıca son zamanlarda Sivas’ın üstelik buna dahil olduğu 12 ile direkt, tamlık Türkiye’yi ise bilvasıta namına etkileyebilen ayrımsız hareket olduğunu gördük. İlk andan itibaren devletimiz milletimizle ele ele vererek, kamu çekicilik ve kuruluşlarımızdan, STK’larımızdan kurtarma ekiplerimiz koyulmak için gönüllülerimiz sahada oldu. Depremin arkası sıra görevlendirmeler oldu. Ego Hatay’a görevlendirildim. Azamet ile millet ahali ele verdi, çok şükür daha çok yaralarımız sarılmaya başlandı, istirdat çalışmaları ile ait çalışmalarımız eksiksiz oldu. 11 ilimizde hareket konutlarımızı söz verdiğimiz tarihlerde yapmış, vatandaşlarımızı birlikte oralarda barındırıyor olacağız” ifadelerini kullandı.BAKANLIKLARIN MİSAFİRHANESİNE 7 BİN 558 DEPREMZEDE MİSAFİR EDİLDİ

Afetten sonradan Türkiye genelinde 7 bin 558 depremzede bakanlıklar bünyesinde bulunan misafirhanelerde ağırlanıyor. Ankara’bile ise nezaret bünyesinde kâin 11 misafirhanede depremzedelere bakım veriyor.

Share: