Nazır Karaismailoğlu, AK Fırka Kırşehir İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, balaban ve dallı güllü Türkiye için dünyanın sunma büyük 10 ekonomisine cemaat olma yolunda sakıncasız adımlarla ilerlediklerini bildirdi.

Kırşehir Valiliğini görüşme ederek Vali Hüdayar Mete Buhara’dan ketteki icraat hakkında bilgilendirme alan Bakan Karaismailoğlu, Kırşehir Huzurevine geçerek burada kalanlarla arkadaşça etti.

AK Tümen İl Başkanlığında partililere hitap fail Karaismailoğlu, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başkenti olan bu kadim şehirde olmaktan balaban bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki DÜRÜST Tümen kadrolarının 20 yılda büyük başarılar elde ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Geçmişe baktığımızda, 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdırmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki kadroları görürsünüz. 20 yıl önceki serencam rütbe az altyapısı olan, soylu erki sıkıntılarda yüzen tıpkı Türkiye vardı. Dünyada dikkate alınmayan bir Türkiye vardı. Bugüne geldiğimizde tayf edilemeyen bir nice iş bir bir bitirildi. daha çok daha bile iyilerini yapacağız.” dedi.

Son 20 yılda planlanandan daha fazla hizmet ürettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“2002 yılında DÜRÜST Öğür’nin evvel hükümet döneminde 15 bin 100 kilometrelik bölünmüş sefer planı anlatıldığında gülmüşlerdi, ‘Hayal satıyorsunuz.’ demişlerdi. Amma bugüne geldiğimizde tekmil 28 bin 700 kilometrelik mukassem misil ağıyla Türkiye’nin dört bir yanını donattık. Bu yollar yardımıyla yılda birlik 7 milyar saat tasarruf sağlıyoruz. Bu emniyetli, konforlu yollar sayesinde herhangi bir yıl eksiksiz 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu yollar sayesinde trafik kazalarında yüzdelik 80’e vasıl azalmalar sağladık. Bunun karşılığı yılda 9 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu birinci sınıf emniyetli yollar yardımıyla.”

“Dünyada hakeza sakıncasız, konforlu yollar yok”

Ankara- Niğde Otoyolu’na değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Dünyanın sunu emin otoyollarından benzeri tanesi. Dünyada hakeza tehlikesiz, konforlu yollar bulunmayan. Amerika’birlikte, Avrupa’üstelik hakeza yolları yeniden zahir yapabiliriz diye henüz planlamasıyla uğraşıyorlar. Ser koltukta gittiğimiz yollarda daha çok sağlık yapıyoruz. Bu yollar sayesinde mesafeler kısaldı, mahrukat kayıpları ortadan kalktı. Yollarda geçirdiğimiz vakitleri çıktı sevdiklerimizle geçiriyoruz. Bu yolların değeri, kıymeti gelecek yıllarda henüz dahi ongun anlaşılacak. Yaptığımız işlerin arkasındayız, daha bile yapmaya devam edeceğiz. Bugün Ankara-Niğde Otoyolu yardımıyla Kapıkule’den giren bire bir gurbetçi vatandaşımız, Şanlıurfa’ya kadar, mukassem, birinci sınıf, konforlu otoyollarda seyahatini tamamlayabiliyor.”

YANLIŞSIZ Parti hükümetlerine 20 yılda çok engeller çıkarıldığına belen fail Karaismailoğlu, “Basit olmadı bunlar. Yekpare 20 yıl önümüze taş koydular, duvarlar çektiler, engellediler. Bunların sonucunda bunların kâffesi oldu. Benzeri da bu engellemelerin olmadığını tıpkı düşünseniz, henüz neler olacaktı. Hamdolsun çok ümidimiz var, 2023 sonrasında çokça haddinden fazla elan fazlasını yapacağız. 250 milyar dolara çıkacak olan bu sene bakımından ticari hacmimiz, dünyanın genişlik aceleci büyüyen ülkelerinden birisi olmamız, bütün bunlar vatanını milletini dost kadroların yaptığı amal sonucunda oldu.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye dünyada sözü dinlenen, öz saygı edilen devlet haline geldi”

Karaismailoğlu, DÜRÜST kadrolar adına vatandaşa, millete tıpkı borçları olduğunu belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Iyi genç erkek olma borcumuz var. Hayat felsefemiz ve gayemiz birlikte bu. Tanrı fırsat verdi, biz birlikte milletimize işlemek üzere yer dolgunca şekilde değerlendiriyoruz. Iri ve hareketli Türkiye üzere dünyanın genişlik nazik 10 ekonomisine cemaat olma yolunda güvenli adımlarla ilerliyoruz. Bundan tek kimsenin şüphesi bulunmayan. Bunu acun biliyor doğrusu. Dünyada nerede tıpkı kriz ve çarpışma varsa, bu konuda Türkiye’nin görüşü nedir, çarçabuk bize gözlerini dikiyorlar. Biliyorsunuz geçen günlerde tahıl koridoru üstüne Cumhurbaşkanımız devreye girdi, tahıl krizini ortadan kaldırdı. Tıpkısı şekilde Putin ile Zelenskiy ile bire bir anda uygun görüşen bir tane şef var dünyada. O de Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu uğraş bitecekse onu da bitirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız olacak elhamdülillah. Türkiye bugünlere geldi. Dünyada sözü dinlenen, değer edilen mevki haline geldi. Bunları bitmeme ettireceğiz, o yüzden sorumluluğumuz haddinden fazla fazla.”

AK Tümen bu hizmetleri yaparken mugayeret partilerin masa etrafında oturup kalktığını anlatan Karaismailoğlu, “Çünkü onların yurt millet diye ayrımsız dertleri bulunmayan. Onlar hoppadak özlük geleceklerini planlıyor. Kim reisicumhur olacakmış, bibi cumhurbaşkanı arıyorlar açık. Bulabileceklerini üstelik zannetmiyorum. Masanın altında de eksantrik birileri var. Onlarla birlikte enformasyon ediyorlar amma bundan tıpkısı husus çıkmaz. Çünkü o masalarda milletin derdi bulunmayan. O yüzden vatandaşımız, milletimiz onlara okazyon vermeyecektir. Onlar aday arayadursunlar ama bizim adayımız galiba, milletin kalbinde taht kurmuş Recep Tayyip Erdoğan.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, henüz sonradan esnaf ziyareti yaparak MHP İl Başkanlığına geçti, Başkan Arif Tığ ve partililerle görüştü.

Programlara, DÜRÜST Fırka Kırşehir Saylav Mustafa Kendirli, İl Başkanı Seher Ünsal ve partililer de zevcelik etti.Share: