Nazır Bitkisel, EBRD Başkanı Renaud-Basso ile görüştü

Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso ile devre içi ülfet gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Bitkisel, Twitter hesabından söz konusu görüşmeye ilişik yaptığı paylaşımda, “Toptan soylu erki manzara ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeleri değerlendirerek ülkemizin, besin ve erke güvenliğine ait katkılarını paylaştık. Antrparantez, Vezneci ile iş birliği yaptığımız konuları ve projeleri detaylıca ele aldık.” ifadelerine düzlük verdi.

Bakan Bitkisel, özge tıpkı paylaşımında ise Finansal Hizmetler, Mali İstikrar ve Resülmal Piyasaları Birliğinden mesul Avrupa Birliği (SUTAŞ) Komiseri Mairead McGuinness’i ağırladıklarını belirterek, Türkiye ile SUTAŞ’nin hesaplı ilişkilerini ele alarak, toptan sınamalar karşısında hisse senedi birliğinin bittabi güçlendirileceği noktasında eli nimetli tıpkı müzakere gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Öte yandan, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından McGuinness ile görüşmesini duyurduğu paylaşımında, “McGuinness ile ülkemiz ve AKARSU arasındaki iktisadi ve ticari iş birliği konularını ayrıntılı namına ele aldığımız bereketli ayrımsız konuşma gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı.

Share: