Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Karaman’da başladı

Türkiye Halter Federasyonunca kibar kategorisinde düzenlenen Naim Süleymanoğlu Kulüpler Türkiye Şampiyonası, Karaman’üstelik başladı.

Karaman Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünün sülale sahipliğinde Hat Spor Salonu’nda küşat seremonisiyle başlayan şampiyonada mütekellim Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Adlı, organizasyona 71 pakt ile 277 erkek ve 207 eş sporcunun katıldığını söyledi.

Ünlü, bu cins organizasyonların sporcuların ülkeyi mağrur, gururlu ve kalburüstü tıpkısı şekilde sahne etmesi amacıyla yapılan icraat olduğunu dile getirdi.

Federasyon başkanlığı seçimlerinin arkası sıra bir nice şampiyonaya imza attıklarını dile getiren Adlı, “Kibar, gençler, yıldızlar Avrupa şampiyonaları, Akdeniz Oyunları, İslami El Birliği Oyunları kadar nazik organizasyonları, sporcularımızın, antrenörlerimizin şişman çabaları, gayretleri sebebiyle çok sayıda madalyayla kapattık. Böylesi şişman benzeri katılımın olduğu organizasyonda birlikte bizleri boydak bırakmayan herkese teşekkürname ediyorum.” diye konuştu.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun bile yaşamı boyunca birçok acun ve olimpiyat şampiyonluğu kazanan Naim Süleymanoğlu’nu rahmetle andı.

Akkoyun, Naim Süleymanoğlu’nun dünyada benzeri daha kırılması baskı rekorlarıyla, azmi, gayreti ve milli duruşuyla rastgele sporcunun kat sayı alması müstelzim bir alp olduğunu söyledi.

Sporun, rakiplik ile dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın öne çıktığı ayrımsız düzlük olduğunu anlatım eden Akkoyun, şunları kaydetti:

“Burada gerçekleştirilecek spor faaliyetleri ve müsabakaların, önümüzdeki dönemde ülkemizin ancak dışında gururla temaşa edilmesine, şişman başarıların kazanılması vasıta olacağına eminim. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu ve Nurcan Taylan kabilinden kalburüstü tıpkısı sporcu olacağınıza, ülkemize madalyalar getireceğinize ilgiyle inanıyorum. Bizim sporcularımız yüğrük, yürekli ve daim başarılıdır. Bu düşüncelerle şampiyonanın şiddetli olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından günün yarışmalarında dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyeleri yoluyla takdim edildi.

Şampiyona 4 Eylül’de sona erecek.Share: