Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Karaman’da başladı

Naim Süleymanoğlu Erkân Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Karaman’de başladı.

Türkiye Halter Federasyonu 2022 yılı ruh programında vadi düz Naim Süleymanoğlu Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sülale sahipliğinde Kalıp Spor Salonu’nda başladı. Türkiye Şampiyonası üzere küşat seremonisi düzenlendi. Utanmak duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gelişigüzel sancak geçişi yapıldı. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, burada yaptığı konuşmasında, yapılan bu cins organizasyonların sporcuların ülkemizi ilerleyici zamanlarda kasıntılı, haysiyetli ve kudretli aynı şekilde temsil etmesi amacıyla yapılan çalışmalar olduğunu söyledi.

Federasyon başkanlığı seçimlerinin arkası sıra bir nice şampiyonaya imza attıklarını dile getiren Adlı, “Erkân, gençler, yıldızlar, yıldızlar Avrupa şampiyonaları, Akdeniz Oyunları kabilinden nazik organizasyonları sporcularımız ve antrenörlerimiz balaban ceht ve gayretleri yardımıyla balaban benzeri performansla sayısız madalyalarla kapattık. Burada yapılan şampiyonaya katılan pakt sayımız 71, erkek sporcu sayımız 277, eş sportmen sayımız ise 207’dir. Böylesi şişman aynı katılımın olduğu organizasyonda bizleri bekâr bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun de şişman tıpkı başarıya imza atan ve hayatı boyunca bir nice dünya ve olimpiyat şampiyonluğu kazanan Naim Süleymanoğlu’nu rahmetle andı. Akkoyun, Naim Süleymanoğlu’nun, dünyada aynı elan kırılması print rekorlarıyla, azmi, gayreti ve milli duruşuyla değme sporcunun emsal alması gereken ayrımsız yiğit olduğunu aktardı. Sporun, rakiplik ile gelişigüzel dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın öne çıktığı aynı alan olduğunu anlatım fail Akkoyun, şunları kaydetti:

“Burada gerçekleştirilecek spor faaliyetleri ve müsabakaların, önümüzdeki günlerde ve yıllarda, ülkemizin sıkı dışında gururla düzen edilmesine ve balaban başarıların kazanılması açar olacağına eminim. Naim Süleymanoğlu, Halil Bahtiyar ve Nurcan Taylan kabilinden kalburüstü bire bir sporcu olacağınıza ve ülkemize madalyalar getireceğinize istekle inanıyorum. Bizim sporcularımız çalışkan, babayiğit ve her daim başarılıdır. Bu düşüncelerle Şampiyona’nın esaslı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından güzeşte ve zaman öğleden evvel yapılan ferdî yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları tören düzeni üyeleri tarafından ikram edildi.

Şampiyona 4 Eylül Aksata haset yapılacak olan kulüpler kategorisi müsabakalarıyla sona erecek. – KARAMAN

Share: