Müzaheret üzere gittiği Hatay’da depreme yakalanan Duyma Aydemir, yaşadıklarını anlattı: Dizge zehir çığlığaydı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 10 ilimizde güç yıkımlar meydana geldi. Haddinden Fazla sayıda binanın yerle bire bir olduğu illerin başında gelen Hatay’bile esbak akşam ezanı peş peşe 2 sarsıntı elan oldu. Geçtiğimiz haftalarda gönüllü olarak Hatay’a giden ve kemirmek dağıtımı işleyen sakat Survivor yarışmacısı Duyma Aydemir, esbak akşam meydana mevrut depremde neler yaşadıklarını anlattı.

“YIKILAN ÇOKÇA DÜZLÜK VAR”

Depremin arkası sıra aynı paylaşım fail Duyma Aydemir, “Allah bir daha yaşatmasın. Haddinden Fazla korkunç, çokça kanayaklı kalıyor insan. Yıkılan çok vadi var şu zaman. Biz iyiyiz çok şükür, alçalma etmeyin” dedi.

“YANIMIZDAKİ BİNANIN DUVARLARI YIKILDI, BİZİ GÜVENLİ ALANA ALDILAR”

Bölüm ağarınca Instagram hesabından videoteyp yayınlayan Sema Aydemir, bölgeden ayrılmayacaklarını ve yemek dağıtımı yapmaya bitmeme edeceklerini söyledi. Yaşadıkları ağırlık zamanlardan bahseden Aydemir, şu ifadeleri kullandı: Geçmiş akşam çokça balaban bir zelzele oldu. Çokça korktuk, sistem yara çığlığaydı. Yanımızdaki binanın duvarları yıkıldı. Biz tün boşaltma edildik. Emniyetli aynı bölgeye geçmiştik ama demincek gene mutfağa geldik. Akıllıca namına ailelerimiz ‘sizin dahi fert güvenliğiniz bulunmayan, gelin’ diyorlar. Haklılar…”

“AŞINDIRMAK DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Bize burada Müştak Uludağ ile kemirmek dağıtıyoruz. Türev ‘gidebilirsiniz amma herhangi bir çağ kapısına yemek götürdüğümüz insanlar erte bizi görmeyince onlar birlikte bizi bıraktılar diyecek’ dedi. Peki sadık. O insanlara aşındırmak götürülmesi gerekiyor. Buradan seçme zaman 70 bin aşındırmak çıkıyor. Sabahtan akşama kadar kemirmek yapıp, paketleyip, dağıtıyoruz. Tığ gidersek bire bir aranjman kurulana büyüklüğünde bu insanlar aşındırmak bulamayacaklar. Tığ buraya fahri olarak geldik. Sarsıntı olduğu amacıyla gidemeyiz. Süremiz dolana kadar ve yeni gönüllüler gelene kadar bitmeme edeceğiz.”

Share: