Muzaffer Bilazer: “Taraftarlarımızı tribünde kabul etmek istiyoruz”

Erzurumspor FK Beceri Direktörü Yenmiş Bilazer, taraftarların tribünlere gelerek takıma bindi vermeleri gerektiğini söyledi.

Erzurumspor FK, Spor Küfe 1. Lig’in 9. haftasında sahasında oynayacağı Bodrumspor maçı hazırlıklarını kulüp tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Erzurumspor FK Ustalık Direktörü Utkulu Bilazer birlikte idmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mevsim başında yaşanan olayların takımı ateş etkilediğini söyleyen Bilazer, “7. haftayı bitirdik, bu hafta 8. haftayı oynayacağız. 7 haftalık sürece bakıldığı ant 9 benek bizim için ehliyetli değil, elan gür olmamız lazım ama bittabi tıpkı süreçten geçiyoruz. Bu geçiş döneminde gâh zorlukları yaşayacaktık ki bunları yaşadık. İlk 3 maç skor kendisine istediğimiz olmadı. Uğraş kendisine, baziçe kendisine, ihtisas adına haddinden fazla iyiydik amma Samsun maçından sonradan, yaşadığımız vaziyetler bizi ruh bilimsel kendisine az buçuk köylü attı” diyerek konuştu.

Denizlispor mücadelesinde 9 yabanlık rakibe karşı skoru daha artırmaları gerektiğini tamlayan Maharet Yönetmen Bilazer, “Henüz sonradan Tuzla ve Keçiören maçında hem yara tıpkı oyun, hem alamadığımız skorlar ruh bilimsel anlamda üstelik topluluk içerisinde tıpkısı probleme bozukluk oldu. Bundan kaynaklı Denizli maçı bizim amacıyla haddinden fazla ağırlık geçti. Rakip 9 sevimli kalmasına rağmen haddinden fazla daha rahat kazanmamız müstelzim bir maçı, çokça zor kazandık. Bunda da arz şişman amil az buçuk ruhsal etkenler, oyuncuların kazanamama korkusu meydan içerisinde biraz maneviyat kaybettik. Bu durumda maçta skoru 2-0’a getirmemiz lazımdı kim serencam bölüme bayındır girelim. Bunu elan ilk zihayat birisi olarak özellikle bunu istedim oyunculardan ama skoru artıramadık sonunda dahi maçı galibiyetle bitirdik” şeklinde konuştu.

Devre arasına kadar takım adına ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Utkulu Bilazer, “Zaman başı alıntı yasağından kaynaklı sıkıntılarımız oluyor. Kâh oyuncuları koruyamıyorum, bazı bazı rotasyon yapamıyoruz düzlük içerisinde. Bazı oyuncuları ihtimal sahada haddinden fazla ağrımak zorunda kalıyorum. Bunun bile maçın son bölümlerinde kontra yansıması olmuyor değil, oluyor ama tek şeyi baskı yapmadan sezonun devir arasına kadar elimizden geleni yapacağız. Bu bile bittabi biraz sabır gerektiriyor. Hele oyun anlamında bizi gönül tokluğu etmeyen tıpkı baziçe var, oyuncularımla bunu bile konuştum onrları birlikte baziçe çokça istiğna etmiyor, taraftarımızın bile bu konuda ara sıra serzenişleri oluyor, bu haddinden fazla normaldir. Ama zarfında bulunduğumuz durumu birlikte taraftarımız gür ölçsün, çokça yalın kat tıpkısı süreç yaşamıyoruz. Bizim kabil alıntı yasağı ruhlu takımlarında durumları adi fevk beyninde. Bu konuda az buçuk sabırla yaklaşsınlar. Yolumuza tehlikesiz adımlarla gidip evvel yarıyı genişlik dosdoğru şekilde tamamlamak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Şu anda takım namına maneviyat durumlarının dolgunca seviyede olduğunu belirten Erzurumspor FK topluluk kaptanı Aziz Tozlu ise, “Son iki haftada iki yengi alarak biraz olsun moral bulduk. Sezona gür benzeri methal yapmıştık, savaşım ve iştiyak anlamında. İlk 3 maçta bunu herkese göstermiştik, amma henüz sonrasında bando olarak tıpkısı model düşüklüğü oldu. Son iki maçta şiddetli baziçe yahut keskin mücadeleden tezayüt bizim üzere koca olan 3 puandı. Bu serencam iki maçta dahi bunu elde ettik. Şimdi arz azından moral adına biraz henüz gür durumdayız. Önümüzde tıpkısı Bodrumspor maçı var. Bodrumspor bile ligde yokuş yakalayan mebzul takımlardan ayrımsız tanesi. Bizim amacıyla pres bire bir karşılaşma olacak” cümlelerine kayran verdi. – ERZURUM

Share: