Mustafa Sarıgül’den CHP’li milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözlerine görüngü kıymetlendirme

Türkiye Değişim Partisi Karaman İl Başkanlığı yönetimiyle alay malay Karaman M Tipi Dam önünde açıklamalarda kâin TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değiş Partisi yerine yer diyar gezdiklerini ve mahkumlar üzere af çağrısında bulunduklarını belirterek, “Zaman af çağrısında bulunduğum 59’uncu ildeyim. Türkiye Değiş Partisi yerine af talebimiz siyasal tıpkı istek değil, ağız ağıza vicdani benzeri taleptir” dedi.

“AFFET TÜRKİYE’M”

Çağrısıyla ait mütekellim Sarıgül, “İçeride bir nice çocuğumuz var; babasına, amcasına, dayısına ağabeyine ne eyvah ki kavuşamadı. Pandemi koşulları münasebeti ile özelikle ve hele esnaflarımızın nazik sıkıntıları oldu, çeklerini senetlerini ödeyemediler, başlarına iri teessürat geldi. Esasen ülkemizi öğürtlemek talip hasetler, fesatlar, münafıklar ve ölümlülük güçler şuanda gençlerimizi eroin batağıyla karşı karşıya bıraktı. Birçok gencimiz eroin batağına saplandı. O nedenle ayrıntılar amacıyla affet Türkiye’m, anneler amacıyla affet Türkiye’m, babalar üzere affet Türkiye’m, sosyal barış üzere affet Türkiye’m” dedi.

“GÜRSEL TEKİN’İN AÇIKLAMASI KENDİ BULUNDUĞU SİYASİ PARTİYİ BAĞLAR”

Tıpkısı gazetecinin “CHP İstanbul Mebus Gürsel Tekin’in cemaziyelevvel yaptığı benzeri açıklama vardı, -HDP’ye vekillik verilebilir-. Buna Meral Akşener da bir aksülamel gösterdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna Mustafa Sarıgül, “Biz Türkiye Değiş Partisi olarak takdir edersiniz ki ayrıksı politik partilerin çöz işlerine karışamayız. Gürsel Tekin ayrıntılı yıllar siyasetin içerisinde, siyasetin gelişigüzel kademesinde görev yapmış, detaylı yıllardan beridir bile milletvekilli koltuğunu başarıyla koruyor. Gürsel Uğurlu aynı izah yaptığına bakarak, altı gereksiz bir izah olduğunu adisyon etmiyorum. Gürsel Uğurlu’in açıklaması kendi bulunduğu siyasal partiyi bağlar. Öz mezun kurulları bunu en dolgunca şekilde değerlendirecektir. “diyerek konuştu.

“AYIDAN POST, AMERİKA’DAN ARKADAŞ OLMAZ”

“Fransa Cumhurbaşkanın – Yunanistan’ın yanındayız- diyerek izah yapmasını esefle ve mahzunca karşılıyorum” diyen Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti namına biz hep komşularımızla sulh içerisinde yaşamasını umu fail haddinden fazla büyük ayrımsız milletiz. Görüyorum ki Fransa Cumhur Reisi Macron tarihe bakmamış, Gaziantep’e bakmamış. Atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız yıllar ilk Gaziantep’te nasıl Fransız’a ayrımsız Osmanlı tokadı attılarsa o tokadı Macron’a uyarmak isterim. Macron dahi Yunanistan Başbakanı Miçotakis de bilsin ki ayıdan mesnet Amerika’dan bacanak olamaz. Miçotakis Amerika’ya, Fransa’ya güvenmesin; Türkiye ile bacanak olmaya baksın. Yunanistan Parlamentosu önüne geldim ve Miçotakis’e hatırlattım. Sayın Miçotakis tığ hazar istiyoruz. Siyasa adamları cidal istemez, barış icap. Sayın Miçotakis Fransa’dan de Amerika’dan da sana kâr gelmez. Türkiye ile bacanak olmaya bak” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNİ SEÇME TÜRK VATANDAŞI GİBİ DOĞRULUK EDİYOR”

Mustafa Sarıgül, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda tıpkısı öz söylemesinin akıllıcasına olmayacağını belirterek, “Kemal Kılıçdaroğlu 657 mahdut Celal Personeli Yasasına göre devletimizde ayrıntılı yıllar fariza yapmıştır. İlgisiyle, becerisiyle, gerçek anlayışıyla; cumhurbaşkanlığı görevini rastgele Türk vatandaşının kabil türe ettiği kabilinden Kılıçdaroğlu birlikte cumhurbaşkanlığını türe eden isimlerden benzeri tanesidir. Namına başarılar diliyorum “dedi.

Share: