Muş’ta Türk Kızılay üyeleri, dimdik güç dikkati kaldırmak için yürüdü

Türk Kızılay Muş Şubesi üyeleri, dosdoğru yaşama dikkati çekmek için “Dünya Gidiş Günü” kapsamında yürüyüş gerçekleştirdi.

Valilik önünde bir araya gelen Türk Kızılay Muş Bölüm Başkanı Yüksek Aktaş, yönetim kurulu üyeleri ve fahri çoluk çocuk, İstasyon Caddesi’nden şehremaneti önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşte “sağlığa yürüyoruz” pankartı taşıyan ve “dimdik yaşam için yürüyoruz” sloganı atan gruba vatandaşlar birlikte haremlik etti.

Komutan Eskişehir Taşı, Arsıulusal Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından 1991 yılından bu yana 3-4 Ilk Teşrin tarihlerinin “Dünya Yol Günü” yerine zar edildiğini söyledi.

Türk Kızılay adına Muş’ta dosdoğru dirilik dikkati görmek amacıyla yol düzenlediklerini anlatım eden Denizköpüğü, şöyle konuştu:

” Türkiye’nin 81 ilinde eş anlı kendisine bu yol yapılmaktadır. İnsanların daha dimdik yaşayabilmeleri, eğlenceli spor yapmaları, dimdik ürünlerin tüketilmesi ve toplumun bilinçlenmesi amacıyla reviş düzenledik. Katılım sağlayanlara teşekkürname ediyoruz.”

Muş Cahillik Kızılay Komutan Yardımcısı İlknur Yaren Şepik üstelik Türk Kızılay ailesi yerine üslup düzenlediklerini belirterek, “Amacımız üslup için farkındalık fotoğraflamak. Yürüyüşün sağlığımız açısından ne büyüklüğünde önemli olduğunu, 7’den 70’e herkesin dikkatini bürümek amacıyla etkinliğimizi yaptık.” dedi.

Share: