Muşlu babadan dağdaki oğluna çağrı: “Annen şu dakika ölüm döşeğinde”

Muşlu babadan dağdaki oğluna davet: “Annen şu an ahiret yolculuğu döşeğinde”

Muşlu annelerin eylemi bitmeme ediyor

MUŞ – Muş’ta evlatlarının yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı 43 ailenin eylemi bu hafta bile bitmeme etti.

3 sene geçmiş Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren Muşlu aileler, çocuklarına kavuşmanın hayali ile eylemlerine devam ediyor. Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden bırakmayan esas ve babalar, HDP’ye reaksiyon göstererek, çocuklarına teslim olmaları için çağrıda bulundu.

6 yıldır oğlundan bilgi alamadığını belirten ana Şahinaz Özcan, “6 yıldır çocuğumdan herhangi bir bilim almadım. Yaşadığını de bilmiyorum. Sanki fırka olan HDP, çocuklarımızın nerde olduğunu biliyor. Biz buradayız, HDP nerde gelsin sorularımızı cevaplasın. Çocuklarımızı almadan burayı infirak etmiyoruz. Atilla oğlum benim sesimi duyuyorsan gel devletimize tasdik ol, onlara benzeme onlar kadar olma” dedi.

Eylem sırasında yoldan geçenlerin kendilerine güldüğünü tabir fail Ayten Koçan bile, herkese temerrüt eylemlerine devam edeceklerini belirterek, “Kısaca iki yıldır eylemimize devam ediyoruz. Evlatlarımız, ciğerlerimiz üzere buradayız. Bazı vatandaşlar buradan geçe bize gülüyorlar, ‘ne işiniz var burada’ diyorlar. Bizim bambaşka tıpkısı amacımız namevcut, tığ evlatlarımız amacıyla buradayız. PKK ve HDP’den evlatlarımızı istiyoruz. Ersin oğlum sesimi duyuyorsan çık gel, yolunuz posta değil. Elkızı devletimize teyit olun, yeter anneler babalar ağladı” diye niteleyerek konuştu.

Baba Halit Altun ise oğluna seslenerek, annesinin ahiret yolculuğu yatağında olduğunu söyledi. Altun, “Muhsin oğlum ben buradan sana sesleniyorum. 8 yıl oldu. 8 devir değil 8 sene. Kâfi bu acıyı çektik. Annen şu zaman ahiret yolculuğu döşeğinde. Ora hangi senin yerin, ne bizim hangi bile bizim ailemizin yeridir. Sen yola girmişsin, bu kusurlu yoldan dön. Gel devletin şefkatine sığın. Şayet güvenmiyorsan de gel babana sığın. Burada oran benim gel babana alageyik. Senin ne büyüklüğünde cezan varsa ben çekerim. Buna sıdk haysiyet ve eder üzerine kasem ederim. Güvenin sonsuz olsun. Bunu böyle bil, benim söylediğim şekildir. Benim bir tane söylediğim gel ailene, babana ve kardeşlerine, yuvana dön. Ora bizim üzere değil, seni kandırdılar götürdüler. Biz burada yıllardır ateş çekiyoruz. Bu eylemimizde üstelik sonuna kadar bitmeme ettireceğiz. Siz oradan inemeyene büyüklüğünde bir tane benzeri gönül orada kalana büyüklüğünde biz davamızdan vazgeçmiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: