Muşlu aileler çocukları üzere HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan aileler, partinin iklim başkanlığı önünde habitat eylemi yaptı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, temas hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi bitmeme ettirdi.

HDP iklim binası uğrunda tıpkı araya mevrut aileler, “El düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran tümen”, “Anneler direniyor”, “Artık kâfi yakamızdan düşün” ve “Yeter daha çok evlatlarımızı bırakın” yazılmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, slogan atarak HDP’ye tepki gösterdi, çocuklarına konfirmasyon olmaları üzere çağrıda bulundu.

Esas Ayten Koçhan, gazetecilere, kestirmece 2 yıldır gösteri yaptıklarını söyledi.

Bir yavru da dağda kalmayıncaya büyüklüğünde eylemlerini sürdüreceklerini tabir eden Koçhan, şöyle konuştu:

“Tığ PKK ve HDP’den çocuklarımızı istiyoruz. Kâfi çıktı esas ve babalar ağladı. Zürriyet hasretine dayanamıyoruz. Ersin, oğlum sesimi duyuyorsan dön, yolunuz kez değil. Gel doğrulama ol, artık dayanamıyoruz. Kaç yıldır yavru hasretiyle yaşıyoruz. Çocuğumu, Diyarbakır’bile PKK götürdü. Yılanın başı HDP’dir.”

Asıl Naciye Sönmez Yıldız bile oğluna teyit olması çağrısında bulunarak, “Oğlum HDP ve PKK’nın size faydası namevcut. Kalın Kafalı elkızı, cümle size topluluk çıkacak. 7 yıldır oğlumdan haber alamadım. 7 yıl değil, 70 sene bile olsa burada bekleyeceğim. Bu davayı bırakmıyorum, oğlumu istiyorum. Benim oğlum küçüktü, 15 yaşındaydı, ekol okuyordu. Kandırdılar.” ifadelerini kullandı.

Temel Gülbahar Tekerlek ise “Oğlum gelinceye kadar burada eyleme bitmeme edeceğim. PKK ve HDP’den korkmuyorum ve buradan gitmeyeceğim. Bizim çocukları dağdan indirsinler. Çap olmasa biz bile olmayız. Oğlum gel tasdik ol.” dedi.

Share: