Muş vukuf! Muş’ta köy okulları üzere alan topu masası üretimine başlandı

Muş’ta Toyluk ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı beyninde imzalanan “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 102 karye okulu üzere alan topu masası üretiliyor.

Muş Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Yetişek Bakanlığı ortada imzalanan protokol gereği, 102 okulun ihtiyacı olan 136 alan topu masasının hazırlıklarına başladı. Okulun maden bölümünde çipo doğrama, boya ve anahtar işlemlerine devam fail öğretmen ve öğrenciler, çalışmaları tamamlanan masaları karye okullarına ulaştıracak.

Üretimi sürdürülen masalarla ait açıklamalarda bulunan Muş İl Milli Terbiye Müdürü Enver Övünme, “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 136 köy okulu üzere tenis masası ürettiklerini söyledi. Üretilen masaların köylere dağıtımı yapılacağını anlatan Başöğretmen Övünç, “Ortaöğretim öğrencilerimiz meslek lisesi atölyesinde 136 alan topu masası üretti. Bildirme bodur zamanda tenis masalarını öğrencilerimizle buluşturacağız. Amacımız köylerde sportif faaliyetlerin bitmeme etmesidir. Okullarımıza şimdiden yalabık olsun” dedi.

Öğrencilerle alan topu masası ürettiklerini belirten okulun Möble ve İç Mekan Dizayn Bölümü Şefi Mehmet Tığ da, “Tamamlandığımız tenis masalarının önümüzdeki günlerde karye okullarına dağıtımına başlayacağız. Tenis masası yapımı 4 aşamadan oluştuğu amacıyla çokça zahmetli aynı hisse senedi. Biz iki hafta süresince bunlarla daim uğraştık, çalıştık ürünümüzü ortaya çıkardık. Tenis masaları burada yapılmasaydı elan aşkın maliyet ortaya çıkacaktı. Okulumuzda yapıldığı için henüz az maliyet bundan sonra. Öğrencilerimizin sporla buluşmasını çıkarmak için gayret gösterdik” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Eyüp Yalman ise “Tığ burada hem patika öğreniyoruz hem de döner sermaye çerçevesinde aldığımız ödenekle eş bütçemize katkı sağlıyoruz” diye konuştu. – MUŞ

Share: