Muş haberi | Muş’ta karye okulları amacıyla alan topu masası üretimine başlandı

Muş’ta köy okulları için alan topu masası üretimine başlandı

MUŞ Muş’ta Cahillik ve Spor Bakanlığı ile Milli Yetişek Bakanlığı beyninde imzalanan “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 102 karye okulu için alan topu masası üretiliyor.

Muş Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi sarıklı ve öğrencileri, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı arasında imzalanan tören düzeni gereği, 102 okulun ihtiyacı olan 136 tenis masasının hazırlıklarına başladı. Okulun esrar bölümünde demir doğrama, boya ve anahtar işlemlerine devam eden öğretmen ve öğrenciler, çalışmaları tamamlanan masaları karye okullarına ulaştıracak.

Üretimi sürdürülen masalarla ait açıklamalarda kâin Muş İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Enver Övünç, “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 136 karye okulu üzere tenis masası ürettiklerini söyledi. Üretilen masaların köylere dağıtımı yapılacağını anlatan Başmuallim Kıvanma, “Ortaöğretim öğrencilerimiz meslek lisesi atölyesinde 136 alan topu masası üretti. Sunu gücük zamanda alan topu masalarını öğrencilerimizle buluşturacağız. Amacımız köylerde sportif faaliyetlerin bitmeme etmesidir. Okullarımıza şimdiden yavuz olsun” dedi.

Öğrencilerle alan topu masası ürettiklerini tamlayan okulun Mobilya ve İç Mekan Dizayn Bölümü Şefi Mehmet Tığ birlikte, “Tamamlandığımız alan topu masalarının önümüzdeki günlerde köy okullarına dağıtımına başlayacağız. Alan Topu masası yapımı 4 aşamadan oluştuğu için haddinden fazla efor aynı iş. Biz iki hafta boyunca bunlarla sürekli uğraştık, çalıştık ürünümüzü ortaya çıkardık. Alan Topu masaları burada yapılmasaydı daha fazla maliyet ortaya çıkacaktı. Okulumuzda yapıldığı amacıyla henüz birkaç maliyet daha çok. Öğrencilerimizin sporla buluşmasını tedarik etmek üzere himmet gösterdik” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Eyüp Yalman ise “Biz burada hem çığır öğreniyoruz hem bile döner kebap çerçevesinde aldığımız ödenekle familya bütçemize yardım sağlıyoruz” diye konuştu.

Share: