Muş haberi! Muş’ta annelerin yavru nöbeti bitmeme ediyor

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı annelerin zürriyet nöbeti 78’inci haftaya girdi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, eylemlerini sürdürüyor. Tümen binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını isteyen anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına idraksiz dönmeleri için çağrıda bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Bundan Sonra kâfi, yakamızdan fikir” kayıtlı dövizler açtı. Evlatlarına teyit olmaları çağrısında kâin aileler, kararlı bekleyişlerini sürdürüyor.

“Çocuğumuzu HDP ve PKK’dan istiyoruz”

Tahminî 2 yıldır eyleme katıldığını belirten annelerden Ayten Koçhan, tıpkısı yavru dağda kalana kadar eyleme devam edeceklerini söyledi. PKK ve HDP’den çocuklarını istediklerini rapor eden Koçhan, “Yeter analar babalar ağladı. Elan yavru hasretine dayanamıyoruz. Biz evlatlarımızı istiyoruz. Ersin, oğlum sesimi duyuyorsan dön, yolunuz nöbet değil. Gel teyit ol, imdi dayanamıyoruz. Yeter daha çok kaç yıldır bala hasretiyle yaşıyoruz. Çocuğumu PKK götürdü. Diyarbakır’birlikte onlar götürdü. Oğlum kâfi dönün. Çocuğumuzu HDP ve PKK’dan istiyoruz. Yılanın başı HDP’dir” dedi.

“Bu davayı bırakmıyorum”

Ana Naciye Sönmez Yıldız da, “Oğlum sesimi duyuyorsan on paralık durma gel. HDP ve PKK’dan size kâr bulunmayan. Köylü elkızı tümce size cemaat çıkma. 7 yıldır oğlumdan marifet alamadım. 7 yıl değil, 70 yıl da burada bekleyeceğim oğlum gelene kadar. Bu davayı bırakmıyorum. Oğlumu istiyorum. Oğlum küçüktü, 15 yaşındaydı. Okul okuyordu ve onu kandırdılar. HDP ve PKK bize gönül avcısı” ifadelerini kullandı.

Anne Gülbahar Tekerlek ise “Oğlum gelmeyene büyüklüğünde burada eyleme bitmeme edeceğim. PKK ve HDP’den korkmuyorum ve buradan gitmeyeceğim. Bizim çocukları dağdan indirsinler. Yeter bundan sonra. Mehabet olmazsa biz dahi olmayız. Oğlum gel teyit ol. Gel, sen gelmeyene kadar ego gitmeyeceğim. Ego ve kardeşin Cuma Namazı hasta. Kimesne yok bize baksın. Gel devlete tasdik ol. Sen o şerefsizlerin ardı sıra illet gittin. Gel doğrulama ol” diye niteleyerek konuştu. – MUŞ

Share: