Muş gündem haberi… Muş Belediyesi’nin kayırıcı çatı çalışmaları sürüyor

Muş Belediyesince kentin birçok noktasında başlatılan dip çatı çalışmaları devam ediyor.

Belediye ekipleri, şehrin sunma hayatiyetli noktaları olan Cumhuriyet ve Özgürlük caddelerinde başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

Belediye Başkanı Feyat Asya, AA muhabirine, senkronik adına 3 caddede asfalt serimi, yaya kaldırımı aranjman ve tenvirat işlemlerinin yapıldığını söyledi.

Muş Belediyesi olarak hedeflerinin domuzuna ayrımsız site mensur ederek, vatandaşların avlu konforunu arttırmak olduğunu belirten Asya, şunları kaydetti:

“Bozuk Erzurum ile Özgürlük caddelerimizde yaya kaldırımı işgallerini engel olmak üzere hesap duvarlarını düzenleyerek kaldırımlarımızı genişlettik. Asfalt ve yağmur suyu kanallarımızın yapımı devam ediyor. Mevsim şartları itibariyle ihale aşamasında yaşadığımız sıkıntılardan kaynaklı biraz rötar olsa üstelik ilk teşrin ayının ortalarına yaklaştığımız süreçte havaların iyicene olmasını vesile bile bile, iki caddemizde dahi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ay sonuna büyüklüğünde 3 caddemizde üstelik asfalt ve yaya kaldırımı çalışmalarımızı sonlandırmayı planlıyoruz.”

Share: