Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Falezler Bizim Evimiz’ Projesine 156 Bin Lira Yardım

Muratpaşa Belediyesi’nin Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde (ASSİM), Antalya Sualtı Derneği (ANTSAD) ve ASSİM Proje Ofisi’nin hazırladığı ‘Falezler Bizim Evimiz’ projesi, Sivil Cemiyet İçin Bindi Vakfı ve Turquoise Coast Environment Fund (TCEF) eliyle 156 bin lira mevhibe desteği aldı.

ASSİM Proje Ofisi’nin ANTSAD gelişim birliğiyle hazırladığı ‘Falezler Bizim Evimiz’ isimli proje, Sivil Sosyete İçin Destek Vakfı ve TCEF vasıtasıyla sağlanan bağış programına akseptans edildi. 156 bin liralık yardım desteği düz proje, familya ile ağustos ayları ortada tamamlanacak. Proje, Akdeniz’de doğal hayat alanı falezler olan Akdeniz foku ile orfoz kadar nesli zılgıt altında olan bahir canlılarının biyolojik çeşitliliğinin ve dirim alanlarının korunması amacını taşıyor.

Proje Ofisi’nin katkılarıyla yapılan başvurular sonucunda, ‘Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Beceri Bindi Yardım Programları’ kapsamında ASSİM’de ruh yürüteç Kadın Hamle Kooperatifi’nin tıbbi hoş kokulu bitki yetiştiriciliği eğitimi başvuruları dahi kabul oldu. 40 güç yetişek alacağı projede eğitimler, ocak ayı içinde yapılacak. Tekrar bir izlence kapsamında ASSİM’de mevcut sivil toplum kuruluşlarından oluşan 30 kişilik kadro, meyan kocaoğlan içinde proje döngüsü eğitimine katılacak.

Share: