Muratpaşa Belediyesi’nden Gençlere Triatlon Kursu

Muratpaşa Belediyesi’nin yüzme, velespit ve koşuyu tıpkı araya getiren triatlon sporu kursunda, yaşları 12 ile 15 arasında mütebeddil çoluk çocuk, gücün ve dayanıklılığının sınırlarını zorluyor. Saat 08.00’de koşuyla başlayan ağırşak, belediyenin yüzme havuzunda sona eriyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin mıhlı dirim projesi ‘Sağlıklı Muratpaşa Hareketi’nin genişlik iri organizasyonlarından spor okullarında yaz dönemi devam ediyor. 20 Haziran’da başlayan spor okulları, füru ve gençler üzere 17, yetişkinler içinse 6 branşta hizmet veriyor. Ücretsiz olan kurslarda bu sene ilk kez 12-15 yaş arasındaki gençler için yüzme, çiftteker ve koşuyu bir araya getiren triatlon kursu açıldı.

Gücün, dayanıklılığın sınırlarını kahir, yüksek konsantrasyon ve ivinti mucip triatlon üzere antrenmanlar hafta arası herhangi bir gün saat 08.00’de başlıyor. Belediyenin 75’inci Sene Spor Kompleksi’nde bir araya mevrut sporcu adayları, ısınma antrenmanın peşi sıra kompleksin etrafında koşuya başlıyor. Temponun etap etap yükseldiği koşunun ardından çoluk çocuk uzaklık vermeden bisikletlerine atlıyor ve Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu’na akilane kısaca 1 kilometrelik sürüşe başlıyor. Kurs, buradaki yüzme antrenmanıyla tamamlanıyor.Share: