Müftülükten cezaevlerine pusula desteği

Veca İl Müftülüğü, Ukubet İnfaz Kurumu Kütüphaneleri amacıyla “Tezkere İyileştirir” sloganıyla başlatılan tezkere bağışı kampanyasına destek verdi.

Doğruluk Bakanlığı ile Hars ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan tören düzeni kapsamında Ceza İnfaz Kurumlarında mahkûm ve tutukluların kendilerini geliştirmeleri, gereksiz zamanlarını etkili ayrımsız şekilde kullanmaları için kütüphaneler oluşturulmuştu.

Bu kapsamda açılan kitabevi üzere Veca Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca “Mektup İyileştirir” sloganıyla pusula hediye kampanyası düzenlendi.

Kampanyaya Ilmek İşleri Başkanlığı(DİB) yayınlarından oluşan kitaplar bergüzar ederek destekte mevcut Dert İl Müftüsü Ihtişam Balaban, şöyle konuştu:

“Din İşleri Başkanlığımız, toplumun hep kesimlerine ilmek hizmeti, ilmek eğitimi, manevi müşavirlik ve delalet hizmeti sunmaktadır. Gene Başkanlığımız tamam ve akla yatkın hikmet arz etmek üzere yazılmış, görsel ve sayısal yayınlar hazırlayarak toplumun değme kesimine diyanet hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda vakfedilmiş ve hükümlülere müftülük olarak manevi müşavirlik ve rehberlik hizmeti vermekte ve DİB yayınlarından oluşan eserleri üstelik istifadelerine sunmaktayız. Amacımız daha ilk suça geçici vatandaşlarımızın iyileştirme sürecine katkıda bulunarak yeniden yanlışlık işlemelerini önlemektir.” – AĞRI

Share: