Monitör kanalları, zelzele bölgelerine hediye toplamak için eş iz yapacak

6 Küçük Ay’ta Kahramanmaraş hat üssü meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremle; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’birlikte yıkımlara bozukluk oldu. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle OHAL car edildi. Televizyon Yayıncıları Derneği da depremden etkilenen illerimiz üzere arkalama gecesi düzenleyecek.

KUMA YAYIN YAPILACAK

Konuyla ait dernekten yapılan açıklamada “15 Şubat Çarşamba gecesi saat 20.00’da Göstergeç Yayıncıları Derneği namına yaraları sarmaya katkıda düşmek üzere ayrımsız yardım gecesi aranjman kararı aldık” denildi. Yapılan çağrıya FILM YILDIZI, ATV, BIÇIM D, SHOW, TV8, FOX, TRT ve BIÇIM 7’den müspet cevap geldi. Kanalların katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek arkalama kampanyası programı, tam kanallar vasıtasıyla eş yayınla izleyiciye ulaştırılacak.

“ESMER GÜNLERDE YİNE BİRBİRİMİZE İLAÇ OLACAĞIZ”

Arkalama gecesine ilişkin Televizyon Yayıncıları Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere meydan verildi: “6 Küçük Ay depremi binlerce insanımızı hayattan kopardı. Binlerce binayı yıktı. Fakat içimizdeki angajman kardeşlik ve istek köprüsünü yıkamadı. Seçme ölüm haberinde hepimiz öldük. Seçkin kurtuluş haberinde hep gelişigüzel sevindik. Ve mecmu de demincek 85 milyon yegâne kalpgâh olma zamanı. Bu esmer günlerde esasen birbirimize reçete olacağız. Birbirimize daha eli sıkı sarılacağız, henüz çok kenetleneceğiz.”

“BAĞIŞLAR KIZILAY VE AFAD’IN HESAPLARINDA TOPLANACAKTIR”

“Yaralarımızı sarabilmek üzere hep alay malay seferber olacağız. Sosyete kendisine kalplerimizin aynı attığı bu günlerde Türkiye’nin iletişim araçları kuruluşları namına “Türkiye yegâne kalpgâh” sloganıyla tıpkısı araya geliyoruz. 15 Şubat Çarşamba gecesi saat 20.00’bile Televizyon Yayıncıları Derneği adına yaraları sarmaya katkıda bulunmak için aynı yardım gecesi düzenleme kararı aldık. Çağrımıza yanıt veren ATV, SINIR D, FILM YILDIZI, SHOW, TV8, FOX, TRT ve YAZI 7 televizyonlarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek bergüzar kampanyası programı kamu kanallar tarafından ortak yayınla izleyiciye ulaştırılacaktır. Yayınlamak isteyen parçalanmamış yerel ve ecnebi medya kuruluşlarıyla da kelime sıklığı paylaşılacaktır. Gecede yapılan bağışlar Kızılay ve AFAD’ın hesaplarında toplanacaktır.”

Share: