MHP’li Bülbül’den, CHP’nin e-ticarete yönelik kanunun gâh maddelerinin iptali için AYM’ye başvurmasına aksülamel Açıklaması

MHP Takım Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP’nin, e-ticarete yönelik kanunun bazı maddelerinin iptali üzere Temel Mahkemesi’hangi (AYM) başvurmasına ait, “Muhtemelen tıpkısı yerlerden gelen buyruk, CHP’nin Divan iradesine galip gelmiştir. Son rütbe eke, milli aynı kanuna CHP marifetiyle iri tıpkısı çarpış vurulmuştur.” ifadesini kullandı.

Bülbül, yaptığı bağlanmış açıklamada, CHP’nin e-ticarete yönelik kanunun bazen maddelerinin iptali için AYM’ye başvurmasını eleştirdi.

Temmuz ayında e-tecim kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulu’nda akseptans edilerek yasalaştığını hatırlatan Bülbül, yasa teklifinin, CHP’li milletvekillerinin da oylarıyla akseptans edildiğini anımsattı.

Söz konusu kanunla ilgilendiren CHP eliyle Temel Mahkemesi’nde halel davası açıldığını dile getiren Bülbül, şunları kaydetti:

“CHP kanunun iptali üzere aykırılık şerhinde düz kayran değme hususu esbabımucibe göstermeden Temel Mahkemesine halel amacıyla başvuruda bulunmuştur. Bu ne rejim bu ne dürme turşusu? Ülkemizde ve dünyada hemencecik büyüyen e-tecim alanında yaşanabilecek olumsuzlukları giderecek olan ve özellikle toptan kartel ve tekel oluşumlarına engel olacak olan ayrımsız kanuna ilk kabul oyu verip sonraları nakız davası yapmak dahi ne eylemek? CHP Takım Başkanvekili Engin Altay mecliste yaptığı konuşmada bu kanunun milli ayrımsız kanun olduğunu, bu kanunu kimsenin engelleyemeyeceğini kürsüde haykırmıştı. Demincek ne değişti üstelik CHP bu kanunun iptalini istemekte? CHP’li Müstakil Özel basın toplantısı düzenleyerek fesih davasının açılmasının normal olduğunu, yemeden içmeden ayrımsız maddenin iki fıkrası ile ilişkin nakız taleplerinin olduğunu anlatım etmiş. Yani davanın olağan bir iki düzelti talebi olduğu havasını vermeye çalışmış. CHP’li Bağımsız Milletvekili Özel birlikte çok iyi biliyor ki iptali istenen o iki kanun maddesi, kanun teklifinin sunu mehabetli nirengi noktasını oluşturmaktadır. Mahsus ki işi pişkinliğe vurarak içre bulundukları çelişkiyi ve tutarsızlığı gizlemeye çalışmaktadırlar. CHP’li Açık Deniz Altay hararetle e-ticaret kanununu savunuyorken demincek sebep sus inç oldu? Anlaşılan bire bir yerlerden gelen talimat CHP’nin Divan iradesine galip gelmiştir. Serencam merhale koskocaman, milli bire bir kanuna CHP vasıtasıyla büyük tıpkısı darbe vurulmuştur. Takdir şişman Türk milletinindir.”

Share: