MHP Umumi Komutan Yardımcısı Karakaya, Samsun’da konuştu Açıklaması

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “2023 seçimleri bu ülkenin geleceği açısından eke. Elden içerisi değil, dışarısı açısından de son aşama muhteşem. 2023’ü çok ongun şekilde düşünmemiz lazım. Fenomen, bir kişinin gelmesi gitmesi meselesi değil.” dedi.

Karakaya, Atakum ilçesindeki bire bir düğün salonunda planlı “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Üslup ve Tavzih Toplantısı”ndaki konuşmasında, altılı masaya ilgilendiren eleştirilerde bulundu.

Bu kişilerin özlük aralarında bir tane inikat ettikleri konunun, “Recep Tayyip Erdoğan gitsin” olduğunu tamlayan Karakaya, “Er intihap’ diyenler, bugüne büyüklüğünde, ‘Erken seçme olacak mı mümteni mı?’ diye tartışanlar bibi namzet bulamadı. Türkiye’nin gündemini ne büyüklüğünde abes şeylerle çalışır ettiklerinin altını çizmek istiyorum. Türkiye, cemi enerjisini ‘Er seçim olacak mı’ya harcadı. Benzeri altılı ganyan masa kuruldu, bu de ayrımsız oyun masasıydı.” diye konuştu.

Genel Başkanlarının yıllardır, “zillet ittifakı” dediğini anlatan Karakaya, “Geçen gün çıktılar, ‘Biz barışma falanca değiliz’ dediler. ‘Altılı masa aynı dünya, burada biz namzet arayışı içindeyiz’ dediler. Aylarca Türkiye’nin enerjisini, ‘Aday ki olacak?’ üstünde harcattılar.” ifadesini kullandı.

“HDP’siz tayf kurmaları olabilir değil”

Altılı masanın Türkiye’nin güvenliği konusunda düşünüm ve düşüncesinin olmadığını dile getiren Karakaya, şöyle bitmeme etti:

” Yunanistan, henüz güzeşte yıl uçaklarına koyacak benzini bulamazken zaman Türkiye’ye esas tutuyorsa, Ermenistan amatör yenilgisi gailesiz iken, yerinden kalkamaz iken 50 Azerbaycan askerimizi şehit ediyorsa bire bir yerlerden sürekli yük yapılırsa bunları çok ongun anlamak lazım. Altılı Ganyan masanın asayiş üstüne düşün ve düşünceleri nedir? Cumhuriyet El Partisi, açılım sürecini devam ettireceğini söylüyor. HDP masanın altında. HDP’siz ayrımsız molekül yapılması olabilir değil. Matematik beyninde. Sabık zaman 48’e 52. HDP’siz manzara kurmaları benzer değil amma toplumu kandırmaları geçişsiz.”

Karakaya, bakir bire bir dünya düzeni kurulduğunu anlatarak, “Bu acun düzeninde Türkiye, bölgesinde yaşayan. 2023 seçimleri bu ülkenin geleceği açısından oylumlu. Vakit Kaybetmeden içerisi değil, dışarısı açısından üstelik serencam derece yetişkin. 2023’ü haddinden fazla bol şekilde düşünmemiz lazım. Olay, tıpkısı kişinin gelmesi gitmesi meselesi değil. Altılı masanın ülkenin güvenliğiyle ilgili bir düşüncesini duyan oldu mu? ‘Milliyetçi Cereyan Partisi’nde bugün ülkücülüğümüzü yaşayamıyoruz’ diyenler, HDP’nin destekçileriyle, ‘HDP’ye nezaret vereceğiz’ diyenler ile tıpkı masada ele ele, branş kola ülkücülüklerini yaşıyorlar.” diye niteleyerek konuştu.Share: